Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


XX Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce
Kiedy
4 lipca 2014 (piątek) - 30 sierpnia 2014 g. 19:00
Gdzie
Rynek Starego Miasta (Studio Koncertowe Polskiego Radia im.W. Lutosławskiego, 4 lipca) (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.jazznastarowce.pl
źródło fot: organizatorzy
źródło fot: organizatorzy

Wydarzenia

1 2

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce to jeden z najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwal jazzowy w kraju. Festiwal jest wizytówką artystyczną stolicy oraz atrakcją turystyczną dla melomanów, gości z Polski i zagranicy. Jest jednym z najdłuższych festiwali jazzowych w Europie i w Polsce, podczas którego, bezpłatnie, publiczność ma możliwość wysłuchania gwiazd muzyki jazzowej.

Przez 19 lat zgromadził imponujące ponad pół miliona publiczności. Jeden koncert festiwalowy przyciąga około 3 tysięcy widzów, jedna edycja około 30 tys. odbiorców. Festiwal znalazł się wśród czołowych projektów kulturalnych stolicy wpisanych do programu ESK 2016.
Festiwal od lat obecny jest w najważniejszych polskich mediach, zajawka z festiwalu ukazała się w BBC World, TV Deutche Welle zrealizowała reportaż z festiwalu. W tym roku relacja z festiwalu znalazła się w niemieckiej TV Das Erste.

Oryginalny program– zróżnicowany stylistycznie, międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia to od kliku lat znaki rozpoznawcze festiwalu.

Polska publiczność miała okazję po raz pierwszy na festiwalu usłyszeć gigantów ery swingu jak: Scott Hamilton, Duffy Jackson, Dr. Lonnie Smith, poznać nowe odkrycia amerykańskich estrad : Alfredo Rodrigueza, Grace Kelly, Avishai Cohena, Kyle Eastwooda (syn Clinta Eastwooda), Hiromi.

Na festiwalu wystąpiły międzynarodowe i europejskie gwiazdy jazzu: Archie Sheep, David Murray, Richard Galliano, Dave Liebman, Dino Saluzzi, Chico Freeman, Bobo Stenson, John Taylor, Kenny Wheeler, Yaron Herman, Jasper van Hof, Marilyn Mazur,
Ernie Watts, Danilo Rea, Jeff Lorber , Jorge Pardo, Enrico Pieranunzi.
Najwybitniejsi polscy artyści i zespoły wymieniając tylko takich jak: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski, Włodek Pawlik, prezentowali swoje premierowe lub jubileuszowe projekty.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy