Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Dni Animacji 2013 w Mediatece: projekcje, warsztaty, gala wręczenia nagród
Kiedy
26 października 2013 (sobota) g. 12:00 - 17:00
Gdzie
Mediateka Start-Meta, ul. Szegedyńska 13a (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.akcjaanimacja.pl/index.php/current/50-news/82-dnianimacji2013

„Dni Animacji” to impreza organizowana przy okazji XII Międzynarodowego Dnia Animacji obchodzonego przez Association Internationale du Film d'Animation – ASIFA (w Polsce: ASIFA Polska) 28 października 2013 roku, w rocznicę projekcji pierwszego w historii filmu animowanego „Pauvre Pierrot” Emile'a Reynaud, która miała miejsce 28. października 1918 roku w Paryżu.

Część warsztatowa przeznaczona jest dla uczniów kl. III-VI szkół podstawowych i kl. I-II gimnazjów. Każdego dnia edukatorzy Fundacji będą przekazywali uczniom wiedzę o historii i technikach animacji oraz pomogą im zrealizować własne krótkie animacje w specjalnie do tego celu zaaranżowanej i wyposażonej przestrzeni na terenie Mediateki START-META. Jednorazowo w warsztatach będzie mogło wziąć udział 40 dzieci ze szkół na terenie Dzielnicy Bielany.

Podczas warsztatów dzieci będą pracowały w parach. Animacje, jakie powstaną w wyniku pracy tych dwuosobowych zespołów, wezmą udział w konkursie – zostaną ocenione przez jury, składające się z przedstawiciela Fundacji Akcja Animacja, zawodowego animatora i przedstawiciela Mediateki START-META. W każdej z trzech kategorii (animacja lalkowa, animacja płaska i motion comics, animacja komputerowa) zostaną przyznane dwie nagrody (I i II). Przewiduje się też przyznanie wyróżnienia specjalnego dla autorów najlepszej animacji trzydniowych warsztatów.

Przegląd filmów animowanych polskich twórców młodego pokolenia, warsztaty mistrzowskie, prezentacja wytwórni filmowych i wystawa poświęcona animacji, jakie odbędą się w sobotę 26 października będą miały charakter otwarty i zostaną na nie zaproszeni wszyscy mieszkańcy Warszawy.

Kilkudniowa impreza poświęcona animacji będzie bardzo dobrą okazją, aby spotkali się z tą sztuką bardzo mali, starsi i zupełnie dorośli odbiorcy. Pozwoli uczniom szkół podstawowych i gimnazjów zdobyć wiedzę i konkretne umiejętności. Da szansę poznać, docenić i polubić animację tym, którzy do tej pory kojarzą ją jedynie z rozrywką na niezbyt wysokim poziomie.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy