Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Białołęcki Ośrodek Kultury
Rodzaj instytucji: dom kultury
ul.Vincenta van Gogha 1 Warszawa (mapa)
zamknij
www.bok.waw.pl
Białołęcki Ośrodek Kultury powstał w 1997 roku. Początkowo funkcjonował w białołęckim ratuszu a wszystkie większe imprezy, jak np. festiwal teatralny czy koncerty, odbywały się w sali konferencyjnej urzędu. Kilka lat późnej, we wrześniu 2005 roku nabierająca rozpędu instytucja dostała swój wymarzony budynek: nowoczesny gmach przy van Gogha 1, w którym mieścimy się obecnie.

Dzisiaj BOK to nowocześnie zarządzana instytucja kultury w największej i najdynamiczniej rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Działa tu pierwsze na Białołęce kameralne kino, różnorodna scena impresaryjna i nagradzane w całej Polsce grupy teatralne, mamy ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA, organizujemy koncerty największych gwiazd z całego świata a w naszych sekcjach bierze udział ponad 600 osób rocznie.

Tak jak na początku, ważnym elementem naszej działalności są działania społeczne. Od dwóch lat prowadzimy „3 pokoje z kuchnią”, pierwsze w Warszawie miejsce aktywności lokalnej (ul. Głębocka 84), współtworzone przez pomysły proponowane i organizowane przez mieszkańców dzielnicy. We wrześniu 2016 została otwarta na Zielonej Białołęce nowa placówka z jedną z najnowocześniejszych sal widowiskowych na Mazowszu – Głębocka 66.

Obserwujemy i wspieramy uczestnictwo w kulturze mieszkańców dzielnicy, edukujemy i staramy się wskazywać kierunki działań. Współpracujemy z mieszkańcami, w ramach konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u” wspieramy oddolne inicjatywy, wyszukujemy lokalnych liderów z ciekawymi pomysłami i zapraszamy ich do współpracy. Staramy się poznać naszych odbiorców: wiemy, w jaki sposób lubią spędzać czas, szanujemy ich wybory, jednocześnie proponując rzeczy nowe, które uważamy za wartościowe.

Do tej pory współpracowaliśmy, m.in. z Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Woli - oddziałem Muzeum Warszawy, Centrum Nauki Kopernik, Domem Samotnej Matki, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Aresztem Śledczym. Stowarzyszenie Odblokuj zbudowało dla BOKu Barakowóz, letni mobilny pawilon do działań animacyjnych w Parku Picassa, a artystka Iza Rutkowska zrealizowała tu projekt „Spacer w chmurach”. Animatorzy kultury zaprojektowali Latobok, mobilną stację do gier podwórkowych. W BOK działa Forum Ośrodka Kultury, złożone z mieszkańców, opracowane wspólnie z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia”.

Przez ostatnich 20 lat w organizowanych przez nas różnego rodzaju wydarzeniach udział wzięło prawie 600 000 osób, czyli niemal 1/3 mieszkańców Warszawy. Połowę z nich stanowili widzowie spektakli teatralnych, ponad 10 000 osób wzięło udział w zajęciach sekcyjnych, niemal 100 000 uczestniczyło w różnego rodzaju koncertach. Kino zgromadziło sześćdziesięciotysięczną widownię.

Jednak liczby, mimo że imponujące, to nie wszystko. Najważniejsi są ludzie, którzy tworzą BOK. Ludzie, którzy po prostu kochają swoją pracę i dzięki którym na Białołękę jest dużo bliżej, niż jeszcze kilka lat temu.

Zobacz w serwisie


Zobacz też


Instytucje

3 pokoje z kuchnią
filia domu kultury

Multimedia


Wiadomości

„Sceny z Życia”: nowy spektakl w Białołęckim Ośrodku Kultury
„Dokąd zmierza świat, w którym kobiety powoli przejmują władzę?", „Jaki los czeka mężczyzn, którzy jako gatunek powoli, ale systematycznie zanikają?", ...