Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


A3Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń
Rodzaj instytucji: teatr
Policzna 40 Kleszczele (mapa)
zamknij
0 601 479 999, 0 660 433 463
biuro@a3teatr.pl
www.a3teatr.pl
"A3 - teatr różności, teatralne panopticum. Nie posługuje się tekstem (”Plan lekcji”), choć ten czasami pojawia się (”Zmysły”). Nie jest teatrem tańca, a jednak ruch łączy z muzyką (”Tańcz!”). Nie jest pantomimą, a gloryfikuje gest, ten najbardziej nieznaczny. Nie trzyma się linearnych historii, a aktorów wiąże siatką wzajemności; wodzi na pokuszenie humoru i zasępienia, przerysowania zwyczajności, groteski i absurdu. Przetwarza codzienność tworząc z niej kod rytuałów, niezależnych aktów, które układają się na scenie w kolejne odsłony, sekwencje. Widzom pokazuje kalejdoskop obrazów – dynamicznych i statycznych, ostrych i rozmazanych wrażliwością. Nie nazywa rzeczy do końca, pozostawia tę sferę odbiorcy.

A3Teatr zawieszony jest w czasie - rozpięty między doświadczeniem ponad 18 lat aktorskiej pracy jej twórców w Teatrze Cinema, a otworzeniem się na młode pokolenie i stworzeniem miejsca pracy dla aktorów przejmujących i rozwijających metodę Minimal Art.

A3Teatr wywodzi się z najlepszych aktorskich doświadczeń Darka Skibińskiego w Teatrze Cinema, z inspiracji twórczością Tadeusza Kantora, metody Stanisławskiego, malarstwa Nowosielskiego, Boltańskiego, ze starych szkiców i rycin.'


A3Teatr zrealizował spektakle: „Plan lekcji”, „Zmysły”, „Wodne pejzaże”, „Viva Mazovia” i „Tańcz!” oraz spektakl dla dzieci „Niesłychana rzecz po prostu”. Różnorodność konwencji odzwierciedla niepokornego ducha aktorów - spektrum od wiernych Minimal Artowi spektakli salowych, przez kabaret różności grany w plenerze, na fascynacji ruchem kończąc.

Spektakle prezentowane są na polskich i zagranicznych scenach impresaryjnych i festiwalach, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wadowicach, Jastrzębiu Zdrój, Bielefeld, Brukseli, Saragossie /Expo 2009/, Lwowie.

A3Teatr jest reprezentowany przez Stowarzyszenie Kulturalne „Pocztówka”.