Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Fundacja "Muzyka jest dla wszystkich"
Logo
Rodzaj instytucji: organizator wydarzeń, fundacja
ul. Angorska 21/2 Warszawa (mapa)
zamknij
fundacja@muzykajest.pl
www.muzykajest.pl
Fundacja na rzecz rozwijania muzykalności Polaków "Muzyka jest dla wszystkich" powstała w 2005 roku. Jest organizacją pozarządową, prowadzącą non profit działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych w myśl art.3 ust.2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie [Dz. U.nr 96 poz.873].

Jej podstawowe cele to wspieranie amatorskiego muzykowania w Polsce i działanie na rzecz reform systemowych, dotyczących powszechnej edukacji muzycznej. W 2008 Fundacja Muzyka jest dla wszystkich została członkiem Polskiej Rady Muzycznej (PRM), zrzeszającej instytucje i organizacje kultury. To zaszczytne wyróżnienie związane jest ze społecznym znaczeniem edukacyjnych projektów, podejmowanych przez naszą Fundację. Walne Zgromadzenie PRM wybrało również Prezes Fundacji Violę Łabanow-Jastrząb do Zarządu PRM, powierzając jej rolę Sekretarza. W skład zarządu PRM wchodzą również dr Krzysztof Knittel (prezes), prof. Eugeniusz Knapik (wiceprezes) oraz Joanna Wnuk-Nazarowa, Grzegorz Michalski, Andrianna Poniecka-Piekutowska, Jan Kaliszewski.

W ostatnich latach Fundacja zasłynęła z takich projektów animacyjnych i edukacyjnych, jak: Smykofonia – cykl koncertów dla dzieci 0-6 wraz z rodzinami oraz Akcja Labirynt 2010, 2011 i 2012. W 2011 roku Fundacja otrzymała prestiżową I nagrodę Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej za pomysł i realizację I edycji Akcji Labirynt.

źródło: www.muzykajest.pl, 2013

Zobacz też

Eko Teatr
teatr, fundacja
Fundacja Instytut Lecha Wałęsy
fundacja
Fundacja Historia i Kultura
instytucja edukacyjna, organizator wydarzeń

Wiadomości

Smykofonia - Koncerty dla melomaluszków - od marca do maja
Smykofonia (Festiwal zaplanowany od 5 marca do 21 maja br.) jest polskim odpowiednikiem popularnych na świecie koncertów kameralnych dla niemowląt, nieco starszych dzieci i ich rodzic...