Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Grupa Teatralna Verte
Grupa teatralna VERTE
grupaverte@gmail.com
www.zimawczerwieni.pl
Sami o sobie:

Grupa Teatralna Verte powstała spontanicznie wokół tekstu, który nas zainspirował. Obejmuje absolwentów i studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych, Warszawskiej Szkoły Teatralnej im. Jerzego Giedroycia w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Dzięki uprzejmości dyrektora Jana Prochyry została nam udostępniona scena Teatru Rampa w Warszawie oraz pomoc pracowników technicznych.

Spektakl na podstawie tekstu amerykańskiego dramaturga Adama Rappa będzie pierwszą premierą naszej grupy teatralnej. Chcemy regularnie prezentować go warszawskiej publiczności oraz uczestniczyć w festiwalach w całej Polsce, takich jak m.in. : Krakowskie Reminiscencje, Malta w Poznaniu, Raport w Gdyni, Interpretacje w Katowicach oraz Kaliskie Spotkania Teatralne.

Pomimo tego, że jesteśmy debiutantami, mamy własną, wyraźną wizję teatru. Stoimy w opozycji do głównego nurtu bazującego na formie, nowinkach i agresywnej krytyce społecznej. Interesuje nas człowiek, aktor i spotkania, które się wydarzają między ludźmi. Nasze myślenie koncentruje się wokół niewygodnych pytań; czego postać się boi, czego wstydzi i co pragnie ukryć…Nie interesuje
nas dawanie łatwych odpowiedzi i prostych społecznych diagnoz.

Spektakl z udziałem młodych twórców to przedsięwzięcie kosztowne i trudne. Wspólnie błądzimy i wspólnie szukamy. Tekst Adama Rappa, posiada wiele zasadzek i niespodzianek. Niemniej mamy odwagę wyruszyć w tę podróż.


Spektakl "Zima w czerwieni" został zaproszony we wrześniu 2011 r. na XII Międzynarodowy Festiwal ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Tczewie, gdzie zdobył pierwszą nagrodę teatralną.

www.zimawczerwieni.pl

Zobacz też

Pałac Młodzieży
placówka oświatowa
Muzeum Woli
muzeum
Przestrzeń XS Fundacji Burdąg
fundacja

Instytucje