Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Grupa Teatralna Verte
Grupa teatralna VERTE
grupaverte@gmail.com
www.zimawczerwieni.pl
Sami o sobie:

Grupa Teatralna Verte powstała spontanicznie wokół tekstu, który nas zainspirował. Obejmuje absolwentów i studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych, Warszawskiej Szkoły Teatralnej im. Jerzego Giedroycia w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Dzięki uprzejmości dyrektora Jana Prochyry została nam udostępniona scena Teatru Rampa w Warszawie oraz pomoc pracowników technicznych.

Spektakl na podstawie tekstu amerykańskiego dramaturga Adama Rappa będzie pierwszą premierą naszej grupy teatralnej. Chcemy regularnie prezentować go warszawskiej publiczności oraz uczestniczyć w festiwalach w całej Polsce, takich jak m.in. : Krakowskie Reminiscencje, Malta w Poznaniu, Raport w Gdyni, Interpretacje w Katowicach oraz Kaliskie Spotkania Teatralne.

Pomimo tego, że jesteśmy debiutantami, mamy własną, wyraźną wizję teatru. Stoimy w opozycji do głównego nurtu bazującego na formie, nowinkach i agresywnej krytyce społecznej. Interesuje nas człowiek, aktor i spotkania, które się wydarzają między ludźmi. Nasze myślenie koncentruje się wokół niewygodnych pytań; czego postać się boi, czego wstydzi i co pragnie ukryć…Nie interesuje
nas dawanie łatwych odpowiedzi i prostych społecznych diagnoz.

Spektakl z udziałem młodych twórców to przedsięwzięcie kosztowne i trudne. Wspólnie błądzimy i wspólnie szukamy. Tekst Adama Rappa, posiada wiele zasadzek i niespodzianek. Niemniej mamy odwagę wyruszyć w tę podróż.


Spektakl "Zima w czerwieni" został zaproszony we wrześniu 2011 r. na XII Międzynarodowy Festiwal ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Tczewie, gdzie zdobył pierwszą nagrodę teatralną.

www.zimawczerwieni.pl

Zobacz też

Wawerskie Centrum Kultury Filia Zastów
filia domu kultury
Wydział Kultury dla Dzielnicy Bemowo
samorząd
Prom Kultury Saska Kępa
dom kultury, organizator wydarzeń

Instytucje