Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Teatr Druga Strefa
ul. Magazynowa 14a Warszawa (mapa)
zamknij
Obsługa widza i sekretariat 606 295 607
info@teatrdrugastrefa.pl
www.teatr2strefa.pl
Teatr Druga Strefa to jedna z pierwszych warszawskich niepublicznych scen repertuarowych oficjalnie założona w 1997 roku, choć działająca nieprzerwanie od roku 1989 (na początku jako nieinstytucjonalna grupa teatralna).

Od 3 lutego 2006 roku siedziba teatru znajduje się w postindustrialnej przestrzeni przy Magazynowej 14a na Mokotowie.

Powołana do życia przez Dyrektora Sylwestra Biragę jest otwartym miejscem nieskrępowanej wymiany twórczej. Poza produkcją własnych spektakli, nierzadko gości debiutantów, artystów offowych, niezależnych, alternatywnych. Na poziomie treści, formy i estetyki jest w ciągłym ruchu – rozedrgana podąża za rozwojem osobistym i zawodowym swojego twórcy. To on, Sylwester Biraga, odpowiada za kształt, który przybiera, materię, którą się wypełnia, energię, którą obdarowuje widzów i ludzi, którzy się w niej odnajdują. W jej repertuarze znajdą Państwo pełen wachlarz form i gatunków – od spektakli dziecięcych czy lalkowych, poprzez balet, teatr tańca, performance aż po klasykę czy dramaty współczesnych pisarzy z całego świata.

Bardzo ważna jest dla nas promocja polskiej kultury scenicznej w kraju i poza jego granicami. Nasze spektakle wystawiane były m.in. w Belgii, Francji, na Litwie, Rosji, na Słowacji, Ukrainie. Autorski spektakl Sylwestra Biragi Fin de… jako jedyna polska sztuka w historii został nagrodzony prestiżową nagrodą „Coup de Coeur 2009” na Festiwalu w Avignonie.

Sezon 2020/2021

Zespół artystyczny

Sylwester Biraga, Małgorzata Bogdańska, Halina Chrobak, Kirił Denev, Piotr Duda, Paweł Ferens, Paweł Iwanicki, Anna Kędziora, Aleksandra Kowalczyk, Sławomir Kowalski, Kim Lee, Józef Mika, Małgorzata Pawłowska, Anna Sandowicz, Marzena Trybała, Natalia Maria Wojciechowska, Patryk Wereszczyński.

źródło: www.teatrdrugastrefa.pl

Wiadomości

IV Festiwal Dni Teatru na Mokotowie
Otwarcie IV Festiwalu Dni Teatru na Mokotowie już 9 maja – w tym roku organizatorzy zapraszają na osiem dni pełnych kulturalnych uniesień. Gospodarzem i Dyrektorem Festiwalu, jak co roku,...

Facebook