Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Kino Luna
ul. Marszałkowska 28 Warszawa (mapa)
zamknij
022-621-78-28, 022-628 98-65
kino_luna@spi.pl
www.kinoluna.pl
Kino Luna jest kinem studyjnym, inicjującym projekty artystyczne, integrującym środowiska artystyczne oraz promującym kulturę niekomercyjną. Repertuar kina stanowią premiery i filmy artystyczne nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Oprócz działalności repertuarowej, kino organizuje, bądź jest gospodarzem licznych imprez i wydarzeń, m.in. przeglądów i festiwali filmowych, pokazów, spektakli, koncertów, spotkań z artystami, wernisaży, programów edukacyjnych oraz projektów dla dzieci.

Edukacja to jedna z tych dziedzin życia społecznego i indywidualnego, która ma decydujący wpływ nie tylko na przyszłość poszczególnych jednostek, ale i całego społeczeństwa. Edukacja poprzez obraz jest idealnym dopełnieniem kształcenia młodego człowieka dojrzewającego w otoczeniu cywilizacji obrazkowej. Filmy, celowo wybrane, wyjątkowe, dostosowane do wieku odbiorcy, będą wyzwaniem dla jego inteligencji i wrażliwości. Będą pogłębiać wiedzę, wspierać rozwój umysłowy i emocjonalny. Historia kinematografii, to nie tylko filmy i ich twórcy, ale także fascynująca opowieść o rozwoju nauki i wynalazkach, które służyły nie tylko zabawie, ale także rozwojowi techniki i wiedzy. Program edukacji filmowej KLAPS, prawdopodobnie jako jedyny w Polsce, daje możliwość oglądania na żywo wielu zabytków techniki optycznej i kinematograficznej. XIX-wieczne latarnie magiczne I praksinoskopy, niewiele młodsze stereoskopy, które wprowadziły świat w epokę trójwymiarowych obrazów, stare projektory filmowe, to część prezentowanych u nas unikatowych eksponatów. Zależy nam na rozbudzaniu u młodzieży bezcennej ciekawości świata, także minionego. Nasz program filmowy składa się z arcydzieł kina, intrygujących obrazów ukazujących różne kultury, problemy, pomagających odnaleźć własne miejsce w trudnym, szybko zmieniającym się świecie. Pokazujemy nie tylko filmy pełnometrażowe, ale i krótki metraż, fabularne, dokumentalne i animowane. Stare i nowe. Mądre, poważne, wesołe i bardzo smutne. O ważnych wydarzeniach, wyjątkowych ludziach i o emocjach, które uczą współodczuwania. Kino to magiczny wehikuł. Można nim zwiedzić cały świat, by w końcu poznać i zrozumieć siebie.
Program realizowany był w roku szkolnym 2014/2015 we współpracy z historykiem kultury i filmoznawcą Andrzejem Kaweckim. Zajęcia odbywały się 4 razy w miesiącu – dla szkół podstawowych (klasy 1-3, 4-6), gimnazjów i liceów i polegały na prelekcji wprowadzającej w tematykę zajęć oraz projekcji filmowej. Na zajęciach obecne były grupy od ok. 20 do ok. 100 uczniów. Program zrealizowany przy wsparciu Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Zobacz też

Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Warszawskiej
uniwersytet trzeciego wieku
Fundacja Witryna
organizator wydarzeń
Fundacja Feminoteka
instytucja edukacyjna, wydawnictwo, organizator wydarzeń, fundacja

Instytucje


Wiadomości

Pokaz filmu "Mit" - w kunie Luna - i spotkanie z twórcami
Wraz z Ambasadą Ukrainy oraz inicjatywą społeczną Euromaidan-Warszawa zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w kinie Luna. 5 maja o godz. 19:00 odbędzie się pokaz filmu "MIT" oraz spotkan...

Facebook