Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Stodoła, Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej
Rodzaj instytucji: stowarzyszenie
ul. Batorego 10 Warszawa (mapa)
zamknij
22 825 60 31
stodola@stodola.pl
www.stodola.pl
Stodoła jest najstarszym Klubem studenckim w Polsce. Powstała w 1956 roku w baraku na ulicy Emilii Plater, w którym wcześniej mieszkali budowniczowie Pałacu Kultury i Nauki. Do tej pory miała 5 siedzib. Ostania – na ul. Batorego, służy Stodole już od 1972 r.
Przez lata działalności Stodoła była miejscem, gdzie spotykały się muzyka, film, fotografia, teatr, kabaret i literatura. Początki silnie związane były z muzyka jazzową oraz kabaretem.
Główną działalnością klubu są koncerty na żywo polskich i zagranicznych wykonawców muzyki rockowej, metalowej, reggae, hip hop; nie zamykamy się jednak na inne gatunki muzyczne. Organizujemy największe w mieście imprezy studenckie – otrzęsiny, połowinki itp.

Konkurs Rock ‘n’ Rolla im. Billa Haleya – ostatni poniedziałek karnawału.
To impreza z ogromną tradycją – pierwszy konkurs odbył się w 1981 roku. W zawodach co roku bierze udział 50 par, zarówno zawodowych jak i amatorskich, które przez 60 minut prezentują swoje umiejętności w tańcu Rock ‘n’ Roll.
Do jury konkursu zapraszani są przedstawiciele polskiej sceny muzycznej, aktorzy, dziennikarze, satyrycy.

BRYLFEST – odbywa się tradycyjnie w listopadzie. Festiwal poświęcony jest Robertowi Brylewskiemu, legendzie polskiej muzyki alternatywnej.

BAL I-go roku – na początek sezonu organizujemy imprezę specjalnie dla nowych studentów w Stolicy, na którą Zapraszamy jedną z gwiazd polskiej muzyki, która jest szczególnie bliska młodemu pokoleniu. To okazja by poznać studentów z innych uczelni i zintegrować warszawskie środowisko akademickie.

źródło: Stodoła

Wiadomości

To ostatnia niedziela...
Ostatnia niedziela z muzyką Chopina. W niedzielę, 24 września, odbędą się dwa koncerty pod pomnikiem Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich. Stołeczna Estrada wraz z Towarzystwem im...

Facebook