Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Fundacja Brucknera
Rodzaj instytucji: organizator wydarzeń, fundacja
ul. Porankowa 9 (Nowa Iwiczna) Mysiadło
+48 22 711 09 05
fundacjabrucknera.com
Fundacja Promocji Kultury i Sztuki im. Antona Brucknera jest organizacją pozarządową. Powstała w czerwcu 2009 roku z inicjatywy muzyków: dyrygentki Moniki Wolińskiej i pianisty Tadeusza Domanowskiego.

W ramach realizacji kolejnych przedsięwzięć pragniemy łączyć różne gatunki sztuki. Poprzez ciekawe, integralne zestawienia muzyki, tańca, sztuk plastycznych i multimediów pragniemy docierać do szerokiego grona odbiorców.
Podczas realizowania naszych przedsięwzięć nie zapominamy również o najmłodszych. Jednym z celów Fundacji Brucknera jest również prowadzenie działalności edukacyjnej dzieci i młodzieży, wspieranie i pomoc w rozwoju ich uzdolnień muzycznych.
Promujemy również wybitnych twórców i przedsięwzięcia dotyczące kultury polskiej w kraju i poza jego granicami.
Naszym zdaniem kultura nazywana wysoką nie musi być i nie jest czymś dostępnym tylko dla wybrańców, a mało atrakcyjnym dla masowego odbiorcy. Bardzo wiele zależy od sposobu w jaki sztuka jest prezentowana publiczności. A te sposoby jej prezentowania powinny dostosowywać się do zmieniających się czasów, nie tracąc przy tym nic ze swej jakości. Wierzymy, że wśród ludzi, którzy dzięki swojemu autorytetowi oraz pozycji mają ogromny wpływ na kształtowanie społeczeństwa i jego gustów znajdą się tacy, którym bliski jest nasz sposób myślenia i którzy zechcą podjąć wysiłek promowania proponowanej przez nas sztuki. Uważamy, że może spełnić ona wiele zadań i znakomicie służyć tak ważnej sprawie obcowania ze sztuką oraz idei integracji społecznej.
Fundacja im. Antona Brucknera współpracuje z najwibitniejszymi artystami reprezentującymi różne dziedziny sztuki między innymi: muzykę, film, literaturę, sztuki plastyczne.
Będziemy niezwykle wdzięczni za okazane wsparcie w realizacji naszych planów.


źródło: http://fundacjabrucknera.com/o-fundacji/

Zobacz też

Stowarzyszenie Akademia Wilanowska
instytucja edukacyjna, organizator wydarzeń
Wszystkie Mazurki Świata
fundacja
Fundacja Agaty Steczkowskiej
fundacja