Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Fundacja MaMa
Fundacja MaMa
Rodzaj instytucji: instytucja edukacyjna, organizator wydarzeń
ul. Wilcza 27b Warszawa (mapa)
zamknij
fundacjamama.pl
Fundacja MaMa to organizacja pozarządowa założona w czerwcu 2006 roku w Warszawie przez Sylwię Chutnik, Julię Kubisę i Annę Pietruszkę- Dróżdż.
Działa na rzecz praw matek w Polsce organizując:
- kampanie społeczne,
- akcje na rzecz praw pracowniczych,
- warsztaty i szkolenia,
- porady prawne, psychologiczne i obywatelskie,
- projekty artystyczno-edukacyjne dla rodziców i dzieci,
- wydawnictwa,
- konkursy.
Nasze działania są zawsze nastawione na realne potrzeby matek - wynikają bezpośrednio z ich doświadczenia i są kierowane zarówno do nich samych, jak i społeczeństwa, władz lokalnych i sejmowych.
Od samego początku walczymy z barierami architektonicznymi, które uniemożliwiają poruszanie się z wózkami dziecięcymi lub inwalidzkimi. Co roku organizujemy kampanię „O Mamma Mia! Tu wózkiem nie wjadę” oraz współpracujemy z dzielnicami miasta w celu poprawy przestrzeni publicznej.
Uczestniczymy w debatach medialnych i społecznych mających na celu poprawę sytuacji matek zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym.
Rocznie realizujemy około 7 projektów i 4 kampanie społeczne. Dodatkowo codziennie pomagamy poprzez porady i wsparcie indywidualne.
Każda z osób działających w fundacji jest mamą, ma swoje pasje i realizuje się społecznie i artystycznie. Staramy się pokazać na własnym przykładzie, że z macierzyństwa można czerpać siłę i satysfakcję.
Współpracujemy z mediami w celu nagłośnienia problemów matek w Polsce i staramy się tym samym rozpocząć debatę społeczną.
Matronujemy ponad 20 projektom i inicjatywom rocznie,
Jesteśmy w koalicji z Porozumienie Kobiet 8 Marca, Porozumienie 11 Listopada i Koalicja na Rzecz Równych Szans
Wspierając mamy - wspieramy również siebie!
_________________________________________________________________________________________________________
DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA:
OGÓLNOPOLSKIE KAMPANIE SPOŁECZNE:
- „O Mamma Mia! Tu wózkiem nie wjadę”(bariery architektoniczne, brak podjazdów, krzywe chodniki, nieprzystosowane urzędy i sklepy, spacerownik i lista miejsc przyjaznych dzieciom), „Opowieści Grozy” (przykłady łamania praw pracowniczych matek), „I wszyscy się dowiedzą”, „Chłopaki nie płacą” (o dłużnikach alimentacyjnych), „ Odmienny stan- odmienne traktowanie” (kobiety w ciąży w przestrzeni miejskiej), „Świąteczna paczka dla samotnych matek” (pomoc dla domów samotnej matki),
DZIAŁANIA NA RZECZ PRAW KOBIET NIEPRACUJĄCYCH ZAWODOWO:
- „Koło Gospodyń Miejskich” (spotkania dla kobiet), „Lista Czynności Domowych” (badanie pracy gospodyń domowych i przekazanie rekomendacji rządowi w sprawie ich praw)
WARSZTATY I SZKOLENIA:
- „Wracam do pracy”, „Życie i praca” (dla matek powracających na rynek pracy po porodzie), „Skuteczne dokształcanie- skuteczne działanie” (dla matek działających na rzecz innych matek)
PROJEKTY KULTURALNE:
- „Z dzieckiem w kinie” (realizowane w kinach studyjnych na terenie kraju), „Sztuka matek” (wystawa współczesnej sztuki tworzonej przez artystki - matki), „Warszawa kobiet” (spacery po mieście dla rodziców i dzieci), wydawanie książek (bajki dla dzieci „O mamie, która połknęła budzik”, antologia „Co to znaczy być matką w Polsce”)
PROJEKTY ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNE:
- „Dziecięce Muzeum Sztuki” (w Muzeum Sztuki Nowoczesnej), „Warszawskie historie” (w Domu Spotkań z Historią), „Wakacyjna Animacja centrum miasta” (plenerowe zajęcia dla dzieci),
PORADY I POMOC:
- porady prawne i psychologiczne (on-line, bezpośrednie, mailowe i telefoniczne, interwencje),
- pomoc uchodźczyniom w postaci warsztatów i szkoleń,
- pomoc matkom po doświadczeniach przemocy.

Zobacz też

Stowarzyszenie Artystyczne FRONT SZTUKI
organizator wydarzeń
Ośrodek Kultury "Arsus"
instytucja edukacyjna, organizator wydarzeń
Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej
organizator wydarzeń

Facebook