Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Metal Mind Productions
Rodzaj instytucji: agencja artystyczna, organizator wydarzeń
Ul. Czajek 31 Katowice
32 205 25 00
office1@metalmind.com.pl
www.metalmind.com.pl
Metal Mind Productions

Metal Mind Productions, założona w 1987 roku, należy do liderów niezależnego rynku fonograficznego oraz jest jedną z wiodących agencji koncertowych w Polsce. Jesteśmy wydawcą i promotorem najlepszych polskich zespołów rockowych oraz metalowych takich jak TSA, SBB, Homo Twist, Armia, 2 TM 2,3, Acid Drinkers, Satellite, Collage, Hunter, Closterkeller, Delight czy Moonlight. W trakcie 20-letniej działalności zakupiliśmy około 1000 licencji i sprzedaliśmy ponad 10 000 000 nośników.

MMP jest dystrybutorem wielu wytwórni fonograficznych, w tym m.in. Roadrunner Records. W dystrybucji poza granicami Polski MMP współpracuje m.in. z takimi potentatami jak MVD (USA), Soulfood – Sony (Niemcy) i Plastic Head (Wielka Brytania).

Ponadto MMP jest wydawcą miesięcznika Metal Hammer, największego i najdłużej regularnie ukazującego się w Polsce rodzimego pisma poświęconego muzyce. Magazyn, który w grudniu 2005 świętował 15-lecie istnienia, od początku 2006 roku ukazuje się w odświeżonej szacie graficznej.

Jako agencja koncertowa MMP sprowadza do Polski światowe gwiazdy. Pamiętny koncert Monsters of Rock w 1991 roku z udziałem grup AC/DC, Metallica, Queensryche zgromadził 35 000 widzów. Metal Mind organizował m.in. koncerty Faith No More czy Chrisa De Burgh’a, Gordona Haskell’a, Placido Domingo i Chrisa Rea. Za naszą sprawą giganci rocka, Deep Purple, wielokrotnie gościli w Polsce. Zajmowaliśmy się lokalną produkcją występów takich gwiazd jak Tina Turner, Jose Carreras & Monserat Cabballe, Aerosmith czy UB40. Zapraszamy ponadto artystów międzynarodowego formatu reprezentujących czołówkę zarówno ciężkiego jak i progresywnego grania jak Black Sabbath, Jethro Tull, Emerson Lake & Palmer, Yes czy Apocalyptica. Zorganizowaliśmy ponad 1000 koncertów uznanych zespołów polskich i zagranicznych. Jesteśmy również organizatorami Metalmanii, największego festiwalu metalowego w Europie Środkowo-Wschodniej, który swoją dwudziestą edycję miała w 2006 roku.

Od 2002 roku firma rozpoczęła produkcję muzycznych DVD, a dzisiaj zalicza się do czołówki europejskich wydawców tego formatu. Do końca 2005 roku nakładem Metal Mind Productions ukazało się prawie 60 tytułów DVD, w tym koncerty Deep Purple, Gordon Haskell, SBB, Tiamat czy Michael Schenker, TSA, Armia, Acid Drinkers i wielu innych.

Dodatkowo MMP zajmuje się również organizacją eventów na zlecenie.

Zobacz też

Muzeum Łazienki Królewskie
muzeum, organizator wydarzeń
Czeskie Centrum
organizator wydarzeń
Fundacja Sto Pociech
organizator wydarzeń

Wydarzenia


Wiadomości

Koncert zespołu Arena w Proximie
Brytyjski zespół neo-progresywny - Arena, powróci wiosną z nową płytą i koncertami. Album zatytułowany "The Unquiet Sky" będzie ósmym studyjnym wydawnictwem w kar...