Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy
Rodzaj instytucji: dom kultury
ul. Podskarbińska 2 Warszawa (mapa)
zamknij
+48 22 277 08 20
sekretariat@cpk.art.pl
www.cpk.art.pl
Centrum Promocji Kultury to samorządowa instytucja kultury, do której należy rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie zainteresowań kulturalnych wśród mieszkańców Pragi-Południe i okolic. Tworzenie warunków do rozwoju artystycznej aktywności, edukacja kulturalna, prowadzenie współpracy kulturalnej z innymi instytucjami kultury w kraju i za granicą.

Najważniejsze imprezy: Inscenizacje Bitew o Olszynkę Grochowską, ze Szwedami o Warszawę, Obrona Grochowa 1939, Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”, Festiwal „Rozwiń Talent!”, Letnie koncerty w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim im. I. J. Paderewskiego, konkurs Piosenki o Pradze, Biesiada Poetycka, Spotkania Ceramiczne, Święto Saskiej Kępy.

Centrum Promocji Kultury organizuje:
koncerty
spotkania autorskie
promocje książek i płyt
inscenizacje historyczne
spektakle teatralne
kabarety
wieczory poezji
imprezy rocznicowe i okazjonalne
wykłady i prelekcje
spotkania z ciekawymi postaciami świata kultury, nauki i polityki
programy edukacyjno-kulturalne dla dzieci w formie zabawy, teatrzyków
wernisaże
plenery malarskie
Uniwersytet Trzeciego Wieku

Imprezy kulturalne to nie wszystko. Oprócz tego w Centrum Promocji Kultury można brać udział w zajęciach, warsztatach artystycznych i konsultacjach prowadzonych przez uznanych w swych dziedzinach artystów. Uwieńczeniem etapu takich warsztatów są prezentacje przygotowanych programów na scenie CPK (w przypadku zajęć wokalnych, teatralnych, czy też tanecznych), a wernisaże prac lub kiermasze prac uczestników zajęć plastycznych.

Na ponad 2 tysiącach metrów powierzchni znajdują się m.in.: sala widowiskowa, kawiarnia, sala klubowa, sala taneczna, sala prób, sala komputerowa, galeria, 3 pracownie plastyczne oraz sala prób.

AUTORSKI PROJEKT

Święto Saskiej Kępy - impreza o charakterze kulturalno-rozrywkowym organizowana od 2006 na ulicy Francuskiej oraz Paryskiej na Saskiej Kępie w Warszawie. Jej głównym celem jest przypomnienie znanych postaci związanych z dzielnicą oraz zwrócenie uwagi mieszkańców całego miasta na Saską Kępę.

AUTORSKIE PRZEGLĄDY, FESTIWALE, KONKURSY

Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” – otwarty konkurs wokalny dla zespołów oraz solistów, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Festiwal „Rozwiń Talent!” – przegląd twórczości uczniów szkół z dzielnicy Praga-Południe w konkursach: fotograficznym, plastycznym, wokalnym, teatralnym, tanecznym.

Konkurs „MIKROFON” – konkurs pianistyczny dla dzieci i młodzieży

Zobacz w serwisie


Zobacz też

Centrum Łowicka
dom kultury
Dom Kultury "Zacisze"
dom kultury
Dom Kultury "Wygoda"
dom kultury

Multimedia


Facebook