Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Fundacja Banku Zachodniego WBK
Fundacja Banku Zachodniego WBK
Rodzaj instytucji: fundacja
ul. Kasprzaka 22 Warszawa (mapa)
zamknij
fundacja@bzwbk.pl
fundacja.bzwbk.pl/
Powstaliśmy w 1997 roku jako Fundacja „Pomoc Ludziom” przy Banku Zachodnim S.A. Po połączeniu Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym, Fundacja zaistniała pod nową nazwą – Fundacja Banku Zachodniego WBK.

Przez szereg lat głównymi odbiorcami pomocy były dzieci z ubogich rodzin. Do nich skierowany był największy program grantowy Fundacji: Bank Dziecięcych Uśmiechów. Powstał on w wyniku referendum przeprowadzonego wśród pracowników Banku Zachodniego WBK w 2004r. Program BDU został stworzony z myślą o instytucjach i organizacjach społecznych pracujących na co dzień z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych lub ubogich.

W 2010 roku wraz z nową misją Fundacji powstał drugi program grantowy Fundacji: Bank Ambitnej Młodzieży. Program ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że od wykształcenia, inicjatywy, aktywności i działalności społecznej zależy nie tylko ich własna przyszłość, ale także przyszłość lokalnego środowiska, narodu i państwa polskiego. Od dwóch lat program ten wyznacza główny nurt działań Fundacji w myśl hasła „Kierunek młodzież”.

Od 2010 roku Fundacja koordynuje wolontariat pracowniczy w Banku Zachodnim WBK. Towarzyszymy pracownikom w organizowaniu lokalnych akcji – np. dni dziecka dla dzieci z domów dziecka, szpitali, koncertów charytatywnych, dni integracji osób niepełnosprawnych.

W 2004 roku Fundacja Banku Zachodniego uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu nasze działania wspierają co roku podatnicy, przekazując nam 1% swojego podatku.

Głównym fundatorem Fundacji jest Bank Zachodni WBK.

źródło: Fundacja Banku Zachodniego WBK

Zobacz też

Kalinowe Serce
fundacja
Fundacja Feminoteka
instytucja edukacyjna, wydawnictwo, organizator wydarzeń, fundacja
Fundacja Cultus
organizator wydarzeń, fundacja

Wiadomości

Konkurs „Bohaterowie drugiego planu” dla uczniów polskich szkół, także poza granicami kraju.
Ruszył nowy projekt filmowo-historyczny „Bohaterowie drugiego planu”. Mogą w nim brać udział uczniowie polskich szkół, także poza granicami kraju. Organizatorzy projektu, Muze...