Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Klub Kultury Gocław - Filia Centrum Promocji Kultury
Rodzaj instytucji: filia domu kultury
ul. gen. R. Abrahama 10 (wejście z parkingu basenu ,,Wodnik") Warszawa (mapa)
zamknij
22 277 08 10 / 12
biuro@klubgoclaw.pl
www.klubgoclaw.pl
Klub Kultury Gocław swoją działalność merytoryczną rozpoczął w listopadzie 2006 roku, na mocy uchwały Rady Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy z lipca 2006 roku.
Od momentu powstania placówka rozwija się dynamicznie, dostosowując swoją ofertę programową do potrzeb społeczności Gocławia, a także całej dzielnicy Praga-Południe. Placówka prowadzi wszechstronną działalność kulturalną i edukacyjno-oświatową, oferując szeroki zakres zajęć dodatkowych dla osób w każdym wieku.
Promowanie młodych talentów, doskonalenie ich umiejętności oraz umożliwianie udziału podczas wielu ważnych imprez na mapie kulturalnej Warszawy, to szczególny powód działalności placówki.
Kolejnym elementem misji klubu jest rozwój kultury, przekazywanie ważnych wartości i umiejętności, aby pobudzać w ludziach chęć do działania, obcowania z kulturą i samorealizacji w sferze artystycznej.

Ponadto, w klubie organizowane są też tematyczne koncerty, spotkania z podróżnikami oraz interesującymi ludźmi, teatrzyki dla dzieci, imprezy plenerowe oraz wypoczynek dla dzieci w ramach miejskiej akcji „Lato w Mieście”.
W swojej działalności placówka kładzie szczególny nacisk na zaktywizowanie młodzieży i włączenie w działania klubu szkoły znajdujące się na terenie dzielnicy. Priorytetem jest propagowanie wśród młodzieży alternatywnych form spędzania czasu wolnego i otwartość na nowatorskie trendy i wszystkie „szalone” pomysły.
Od początku istnienia klub organizuje lub współorganizuje wiele imprez plenerowych, które z roku na rok powiększają swój zasięg terytorialny, tj. „Dzień Gocławia”.
Ponadto, KKG bierze czynny udział w wielu wydarzeniach organizowanych na terenie całego m. st. Warszawy, m.in.: Plenerowe Spotkania Dziecięcych Twórców Ruchu Amatorskiego – na warszawskim Starym Mieście „Dziecięcia Stolica” (do 2012 roku), Święto Saskiej Kępy (corocznie), Targi Turystyki i Wypoczynku „LATO” (2012 i 2014 rok), eventy organizowane w centrach handlowych na terenie Pragi-Południe, „Mikołaj z Trójką na Narodowym” (2013 rok), Warszawski Festiwal Edukacji Kulturalnej w Łazienkach Królewskich. Do stałych pozycji repertuarowych należą:
• „Roztańczony Gocław” – happening taneczny, połączony z pokazami sekcji tanecznych Klubu Kultury Gocław (maj),
• „Dzień Św. Patryka” – obchody święta Irlandii, autorskie koncerty muzyki irlandzkiej i celtyckiej, warsztaty tańca irlandzkiego (marzec),
• „Pomysł na podróż” – cykl autorskich spotkań z podróżnikami (raz w miesiącu).

Od 2015 roku KKG jest partnerem w realizacji projektów finansowanych z budżetu partycypacyjnego. Do tej pory był to „Teatr Amatorski Gocław” oraz rodzinne pokazy i warsztaty naukowe dla dzieci w wieku szkolnym, odbywające się w ramach działań Fundacji Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego.


Impreza plenerowa „Dzień Gocławia”

Z uwagi na bardzo szybkie tempo zaludniania się Gocławia, głównie przez młode małżeństwa z małymi dziećmi pojawiła się wizja stworzenia corocznego eventu (spotkania lokalnej społeczności) w celu integracji pokoleniowej i zapewnienie mieszkańcom rozrywki na dobrym poziomie. Misją „Dnia Gocławia” jest przede wszystkim promocja i aktywność młodych ludzi, którzy prężnie działają i rozwijają swoje zdolności i talenty wokalne, taneczne, czy plastyczne.

Wydarzenie plenerowe jest organizowane dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. Co roku, w programie imprezy można znaleźć: koncerty znanych artystów; warsztaty i animacje dla dzieci; spektakle dla dzieci; pokazy gimnastyczne, taneczne i wokalne; rozgrywki sportowe; wystawy prac malarskich oraz ceramicznych i wiele innych atrakcji.
Z roku na rok, w realizację wydarzenia włącza się coraz więcej placówek i podmiotów prywatnych z terenu Gocławia, m.in. biblioteki, spółdzielnie, szkoły podstawowe, gimnazja, ruchy amatorskie, prywatne przedsiębiorstwa.
Podobna sytuacja jest w przypadku partnerów medialnych: TVP Warszawa, czasopismo: „Mieszkaniec”, „Wiadomości Sąsiedzkie”, „Kurier Praski” oraz „dzielnica.pragapld”.

Dwie pierwsze edycje odbyły się na ternie boiska sportowego Gimnazjum nr 27 (we wrześniu 2012 i 2013 roku), natomiast od 2014 roku impreza odbywa się w Parku nad Balatonem (w czerwcu).
Z roku na rok udział w imprezie bierze coraz więcej osób, nie tylko mieszkańców Gocławia. Młodzież, która czynnie bierze udział w wydarzeniu chętnie przygotowuje propozycje na kolejne edycje. Coraz więcej osób, pracujących na co dzień w różnych placówkach, włącza się w współtworzenie tego projektu.

Zobacz w serwisie


Zobacz też

Wawerskie Centrum Kultury Anin
filia domu kultury
Magazyn Sztuk
filia domu kultury
Okęcka Sala Widowiskowa
filia domu kultury

Multimedia