Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Chór Zacisze
Rodzaj instytucji: zespół
www.zacisze.waw.pl
Chór „Zacisze” ma już 9 lat i skupia kilkunastu seniorów, których łączy przyjaźń i miłość do muzyki chóralnej. Wykonują utwory wielogłosowe na 3 i 4 głosy mieszane lub równe a capella i z towarzyszeniem instrumentalnym. Repertuar – bardzo różnorodny. Od utworów sakralnych, przez pieśni kompozytorów z różnych epok, melodie ludowe, a nawet współczesne standardy muzyki rozrywkowej. Chórzyści z jednakową pasją pracują nad monumentalnym „Agnus Dei”, jak i Presleyowskim „Love Me Tender”.
Tematem przewodnim pieśni i piosenek jest miłość w szerokim i różnorodnym rozumieniu: miłość do ojczystej ziemi, tradycji narodowej, do Boga, do ludzi.
„Chcielibyśmy, aby każdy, kto posłucha naszych wykonań wzbudził w sobie pozytywne uczucia do otaczającego świata, aby uśmiechał się do życia, słońca i spotkanych ludzi”– mówią zaciszańscy chórzyści.
Chór koncertował 120 razy m.in. w centrach kultury, kościołach, muzeach. Za życia ks. Jana Twardowskiego trzykrotnie śpiewał na wieczorach poezji z udziałem Kapłana-Poety. Koncertował na Jasnej Górze. Uczestniczył w koncertach charytatywnych i minitournee w kraju i za granicą organizowanych przez Dom Kultury „Zacisze”. Na Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora, organizowanym od 8 lat przez Dom Kultury „Zacisze”, chórzyści pełnią honory gospodarzy. Chór zdobył 16 nagród i wyróżnień na muzycznych festiwalach ogólnopolskich i regionalnych, m.in. 3 nagrody Grand Prix oraz 4 pierwsze miejsce! Laury zdobywają również soliści chóru.
Pierwszym kierownikiem chóru był Jan Radomyski. Od 2001 roku funkcję tę pełni Bartłomiej Włodkowski – muzyk, animator kultury.
Skład chóru:
Soprany: Hanna Frieske, Teresa Gajcy, Regina Głuchowska, Mirosława Izdebska, Danuta Kamińska, Alicja Krzeczkowska, Walentyna Miłkowska, Janina Sadowiska, Hanna Stępień
Stanisława Turlej, Hanna Zawadzka
Alty: Wanda Gołębiowska, Mirosława Grzegółka, Danuta Homan, Taisa Katner, Lucyna Odolska, Teresa Soczewka, Teresa Stachewicz, Teresa Sujak, Beata Urbańska, Teresa Witanowska, Bogumiła Żelaźniewicz
Głosy męskie: Tadeusz Bartłomiejczyk, Wacław Budziszewski, Zdzisław Jędrzejczak, Jan Kawczyński.

Chór Zacisze

Instytucje