Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Zaciszańska Nuta
Rodzaj instytucji: zespół
www.zacisze.waw.pl
Zespół wokalno-estradowy „Zaciszańska Nuta” powstał we wrześniu 2006 r. z inicjatywy Bożenny Dydek – dyrektor Domu Kultury „Zacisze”. Od początku kierownikiem i akompaniatorem jest Jan Czerwiński – repatriant z Kazachstanu, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Magnitogorsku, którą ukończył w 1966 r. w z tytułem dyrygenta orkiestr i chórów ludowych. Był twórcą i kierownikiem wielu zespołów polonijnych.
„Zaciszańska Nuta” może pochwalić się już sporym dorobkiem artystycznym; w swym repertuarze ma ponad siedemdziesiąt piosenek o tematyce miłosnej, patriotycznej, żołnierskiej, religijnej i rozrywkowej. Dominują utwory autorów polskich i twórców z Kresów. Zespół zaczynał od kilku piosenek o Warszawie w związku z przygotowaniami do swego pierwszego konkursu w macierzystym domu kultury. Najczęściej śpiewa „Polskie kwiaty”, „Wyprzęgajcie chłopcy konie”, „Żurawie” i „Życzenia”.
Zespół zajął II miejsce na VI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w lutym 2007 r. organizowanym przez Dom Kultury „Zacisze” i I miejsce rok później na tym samym festiwalu.
Zespół koncertował w kraju i za granicą: m.in. na Ukrainie w kwietniu 2007 r. podczas warsztatów muzycznych Szlakiem Małego Rycerza, na Białorusi na przełomie maja i czerwca 2008 r., podążając Śladami Adama Mickiewicza. Jesienią, razem z chórem „Zacisze”, doskonalił się i koncertował na Podlasiu.
Wystąpił w ratuszu Dzielnicy Targówek, w Domu Kultury „Hutnik” w Wyszkowie, Miejskim Domu Kultury w Ząbkach, kilkakrotnie w Muzeum Niepodległości w Warszawie, w kościołach: Św. Boromeusza na Powązkach i Św. Rodziny na Zaciszu, pw. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach. Śpiewał na piknikach w Pułtusku, na Bródnie i w Broku. „Zaciszańska Nuta” uświetnia ważne uroczystości w Domu Kultury „Zacisze”.
Skład zespołu: Hanna Ciesielska, Helena Czajkowska, Bożena Komorowska, Cecylia Kulczyk, Celina Mańkowska, Honorata Wesołowska, Zofia Cwil, Gabriela Kwaśkiewicz, Lucyna Lato, Danuta Zielińska, Artur Lempart, Tadeusz Kowalczyk, Waldemar Mieleszczuk, Edmund Pietrzak.


Zaciszańska Nuta

Instytucje