Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
"Kultura w czasach prezydencji" - na wystawie w Zachęcie
 I, CULTURE Puzzle, Mińsk
I, CULTURE Puzzle, Mińsk
Instytut Adama Mickiewicza zaprasza na wystawę "Kultura w czasach prezydencji", podsumowującą dokonania polskiej prezydencji w Unii Europejskiej i wydarzenia jej towarzyszące prezentowane przez IAM w 10 stolicach. Wystawie w warszawskiej Zachęcie będzie towarzyszył cykl warsztatów. Poniżej najważniejsze informacje, a w załączniku – komunikat prasowy. Serdecznie polecamy!
Kultura w czasach prezydencji
W warszawskiej Zachęcie od 4 do 19 lutego będzie można oglądać wystawę Kultura w czasach prezydencji podsumowująca dokonania polskiej prezydencji w Unii Europejskiej i wydarzenia jej towarzyszące prezentowane przez IAM w 10 stolicach. W tych dniach frontową fasadę Zachęty ozdobi projekt artystyczny - instalacja neonowa Cókierka.
Między innymi w sali kinowej Zachęty będą prezentowane 4 filmy z cyklu Przewodnika do Polaków, będzie można w 10 językach posłuchać wierszy Czesława Miłosza, publiczność obejrzy filmy z tournee I, Culture Orchestra. Retrospektywie dokonań prezydencji będzie towarzyszył cykl warsztatów. I tak do spektaklu Planeta Lem nawiążą lekcje teatralne prowadzone przez artystów Teatru Biuro Podróży. Warsztaty nowoczesnego rzemiosła poprowadzi Urszula Skośkiewicz - koordynatorka projektu, publiczność weźmie też udział w muzycznych warsztatach organizowanych Zagraj w I, CULTURE Orchestra.I wreszcie na warsztatach dla dzieci prowadzonych przez Annę Owsiany młodzi kreatorzy rozważą, co jest symbolem Polski, co lubimy w naszym kraju, i co obcokrajowcom kojarzy się z Polską.Równolegle powstaje również wystawa plenerowa na ogrodzeniu Łazienek Królewskich, którą będzie można oglądać przez cały luty. Wzdłuż Alei Ujazdowskich będą prezentowane fotografie z trzech filarowych projektów: I, Culture Puzzle, I, Culture Orchestra i Planeta Lem.I uwaga! Najbardziej medialne wydarzenie, które poruszy nie tylko Warszawę. To Tęcza Julity Wójcik, która na wiosnę ozdobi Plac Zbawiciela. Projekt artystki w przestrzeni miejskiej zostanie przeniesiony z placu przed Parlamentem Europejskim w Brukseli. A już wcześniej publiczność wystawy/warsztatów w Zachęcie będzie mogła przyłączyć się do Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego TĘCZAJulity Wójcik, aby przygotować nowe zasoby różnokolorowych kwiatów dla Tęczyna Placu Zbawiciela.