Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Wydarzenia


Trwa IX Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania
Motywem przewodnim IX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania będzie teatr tańca w Izraelu. Na dobry początek zaprezentowany zostanie Navigation Song BD303 – spektakl Teatru Tańca Zawirowania powstały we współpracy z Iradem Mazliah, choreografem oraz tancerzem z Izraela. Ponad to w temacie izraelskiego teatru tańca zaprezentują się Kolben Dance Company, Liat Dror Nir Ben Gal Dance Company oraz Ido Tadmor & Nadar Rosano.

Poza tym – dużo egzotyki. Swoich młodych choreografów zaprezentują Chiny w programie China New Wave - specjalnie przygotowanym na tegoroczny festiwal Zawirowania. Ponad to zobaczymy męski zespół Moving Borders z Meksyku oraz ISSUM z Korei Południowej ze spektaklem Small Chat, opartym na tradycyjnych koreańskich przypowieściach. Z pewnością ciekawą propozycją jest teatr tańca Taofiq Izeddiou z Maroka w spektaklu Rev’illusion, dotykającym tematycznie problemu rewolucji w krajach arabskich.

Kolejną propozycją są zespoły, które pojawią się na Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania kolejny raz. Węgiersko-francuski Pal Frenak, który przed dwoma laty zachwycił warszawską publiczność spektaklem In Time, zaprezentuje najnowszą produkcję pt. Hymen. Zobaczymy litewski teatr tańca AuraDance ze spektaklem 1863 oraz węgierski Kata Juhasz Dance Company That’s Alright with me. Propozycją ze Szwecji jest Charlotte Ofverholm, która wraz z zespołem w dwóch przedstawieniach zaprezentuje bardzo fizyczną odmianę teatru tańca. W klimacie trendów awangardowych zaprezentuje się ukraińskie TANZLaboratorium w Cruelty of Possibility.

Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania to jednak nie tylko codzienne spektakle zespołów z całego świata. Artyści, których zobaczycie na scenie poprowadzą także otwarte warsztaty dla wszystkich chętnych. Po przedstawieniach natomiast proponujemy spotkania i dyskusje z wykonawcami w klubie festiwalowym w Teatrze Studio.

Festiwal odbywa się w dniach 23 - 30 czerwca 2013 r.

Program spektakli dostępny na stronie www.zawirowania.pl

Rezerwacje:
ttzawirowania@gmail.com, Tel. 780 555 280