Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Instytucje


Open Call: Dizajn dla różnorodności - konkurs na projekt organizowany przez Fundację Bęc Zmiana
Fundacja Bęc Zmiana zaprasza do nadsyłania propozycji i projektów odpowiadających na pytanie: jak projektować miasto zrównoważone i różnorodne, z poszanowaniem potrzeb różnych grup mieszkańców? Czekamy na propozycję z zakresu m.in. architektury, dizajnu, projektowania, urbanistyki, socjologii i innych. Do nadsyłania propozycji zapraszamy zarówno osoby indywidualne jak i interdyscyplinarne zespoły grupujące dizajnerów, projektantów, architektów, absolwentów/studentów wydziałów projektowych jak i mieszkańców miast.

Open call realizowany jest w ramach tegorocznej edycji projektu DIZAJN_WAWA 2013: Koegzystencja. Nasze działanie ma na celu wyłonienie projektów i prac teoretycznych proponujących rozwiązania projektowe sprzyjające przywróceniu różnorodnych form korzystania z przestrzeni miasta zamieszkującym je różnym grupom ekonomicznym, społecznym oraz wiekowym.

Efektem zaproszenia będzie wystawa, na której zostaną zaprezentowane co najmniej 3 najlepsze propozycje wybrane przez jury w składzie: Joanna Erbel, Joanna Kusiak, Grzegorz Piątek, Aleksandra Wasilkowska. Wystawie towarzyszyć będzie dyskusja.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres bec@funbec.eu z tematem wiadomości: DIZAJN_WAWA 2013 Open Call.

Termin nadsyłania prac: 20.10.2013

Jury Open call:

Joanna Erbel - socjolożka, fotografka. Doktorantka w Instytucie Socjologii UW, gdzie pisze doktorat o roli aktorów nie-ludzkich w przemianie przestrzeni miejskiej. Współzałożycielka Stowarzyszenia Duopolis, członkini Krytyki Politycznej. Redaktorka Magazynu Miasta.
Joanna Kusiak - socjolożka, aktywistka miejska, laureatka nagrody START Fundacji Nauki Polskiej, współautorka książki Chasing Warsaw/Goniąc Warszawę, pisze książkę o Warszawie i pojęciu chaosu w studiach miejskich.
Grzegorz Piątek - naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej m.st. Warszawy. Krytyk architektury i kurator, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2006).
Aleksandra Wasilkowska - architektka, wiceprezeska Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP. Prowadzi pracownię w Warszawie. W 2010 roku reprezentowała Polskę wspólnie z artystką Agnieszką Kurant na XII Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji projektem Emergency Exit. www.olawasilkowska.com

Projekt realizowany dzięki dotacji od m.st. Warszawy.
Patroni: Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, kwartalnik RZUT