Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Instytucje

Fundacja Zaczyn
fundacja

Fotorelacja z Parady Seniorów & Pikniku Pokoleń 2014
 źródło: parada.zaczyn.org
źródło: parada.zaczyn.org
28 czerwca odbyła się pierwsza Ogólnopolska Parada Seniorów i Piknik Pokoleń. Mamy przyjemność pokazać Państwu zdjęcia autorstwa Magdy Starowieyskiej i Jakuba Nowotyńskiego, nadesłane przez organizatora wydarzenia - Fundację Zaczyn.

Parada Seniorów oraz następujący po niej Piknik Pokoleń to wielkie święto osób w tzw. trzecim wieku, a także ich przyjaciół i rodzin. Celem wydarzenia było zaprezentowanie wielkiego potencjału społecznego osób wchodzących w swoje szóste, siódme czy kolejne dekady życia, a także tych wszystkich, którzy w bliskiej lub dalszej przyszłości zetkną się z wyzwaniami starzenia.

Parada była wesoła, kolorowa i optymistyczna, ale nie infantylna i naiwna. Dzisiejsi oraz przyszli seniorzy są bowiem grupą, którą poważnie traktuje swoje sprawy i sama chce być poważnie traktowana.

Takie wyjście na ulice Warszawy to symboliczna prezentacja grupy społecznej seniorów i seniorek – próba pokazania ich energii, potencjału, twórczości, ale również problemów i postulatów. A przede wszystkim wielkiej różnorodności społeczności liczącej dziś niemal dziesięć milionów osób, które są lub, w ciągu kilku lat, będą seniorami.

Wszystkie zdjęcia z wydarzenia, udostępnione przez organizatora, dostępne są pod tym adresem:

FOTORELACJA PARADA SENIORÓW & PIKNIK POKOLEŃ 2014

W imieniu organizatora zapraszamy na Paradę Seniorów i Piknik Pokoleń 2015

W tegorocznej Paradzie Seniorów i Pikniku Pokoleń wzięło udział 5000 osób. Dotarliśmy z przekazem medialnym do 20 milionów Polaków i Polek. Przybliżyliśmy im sprawy osób starszych, których liczba już wkrótce osiągnie 10 milionów.

Tegoroczna Parada i Piknik, to był dopiero początek! Dlatego już dziś zapraszamy na 2. Paradę Seniorów i Piknik Pokoleń, które odbędą się w czerwcu 2015 roku. Będzie z nami DJ Wika!


Parada na facebooku >>

www.zaczyn.org >>


źródło: informacja prasowa

Multimedia