Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Instytucje


Warszawska Kinoteka - najlepszym kinem europejskim października !
 źródło fot: www.kinoteka.pl
źródło fot: www.kinoteka.pl
Tytuł najlepszego kina europejskiego został przyznany warszawskiej Kinotece w październiku 2014 przez ogólnoeuropejską organizację Europa Cinemas. Kinoteka została wyróżniona spośród niemal 1200 kin w 682 miastach i 69 krajach. Wśród kryteriów decydujących o jego przyznaniu kluczowe znaczenie miała promocja kina europejskiego, propagowanie kultury filmowej, zaangażowanie w tematykę społeczną, organizacja wielu festiwali filmowych, otwartość na potrzeby widzów, promowanie młodych twórców i kina niezależnego.

Cieszy nas bardzo, że wpisane w strategię Kinoteki priorytety zostały docenione przez tak szacowną organizację. Sukces smakuje tym lepiej, że pokonaliśmy blisko 1200 kin w całej Europie. Serdecznie zapraszam Państwa na wspólne świętowanie 2 listopada – mówi Mariusz Krasowski, dyrektor zarządzający Kinoteki.

Kinoteka zaprasza na Wielkie Święto Kina – całodniowy event zorganizowany z tej okazji. Chce cieszyć się tym sukcesem wraz ze swoimi widzami i sympatykami, dlatego przygotowała szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

Już 2 listopada Kinoteka rozwinie, przeznaczony na szczególne wydarzenia, czerwony dywan. To po nim wejdą goście, którzy będą chcieli stać się częścią Wielkiego Święta Kina. Będzie to doskonała okazja do spotkania ze sztuką filmową (Kinoteka zaplanowała 40 projekcji), ale nie tylko. Sporo bowiem będzie się działo także poza salami kinowymi. Liczne konkursy, koncert DJ-a, to tylko niektóre atrakcje. Dzięki wsparciu sponsorów, odwiedzający w tym dniu Kinotekę będą mieli wiele okazji do wygrania płyt DVD, książek czy gadżetów, ale także bardziej oryginalnych nagród m.in: kursy językowe, lot balonem, lot szybowcem, lot samolotem akrobatycznym, kosmetyki, vouchery do salonów fryzjerskich i kosmetycznych.
Kinoteka przygotowała na ten szczególny dzień wiele zaskakujących niespodzianek. Świętowanie będzie tym milsze, że wszystkie bilety w tym dniu będą kosztować jedynie 15 zł (niemal 50% taniej w stosunku do ceny regularnej). W barze i kawiarniach kina na gości będą czekały promocje.

Do wyboru jest dziesięć filmowych tytułów. Wśród nich głośne filmy, które niedawno weszły na ekrany - film "Bogowie" w reż. Łukasza Palowskiego, a także "20 000 dni na Ziemi" - antydokument o Nicku Cavie. W programie wydarzenia są także seanse nominowanego do Złotej Palmy "Klubu Jimmy'ego" Kena Loacha czy "Furia" - dramat wojenny Davida Ayera z Bradem Pittem w roli głównej. Przedpremierowo będzie można zobaczyć francuską komedię "Za jakie grzechy, dobry Boże" (reż. Philippe de Chauveron). Dla młodych widzów animacje "Pinokio" i "Pszczółka Maja", a także przedpremierowy pokaz filmu "Bella i Sebastian" (reż. Nicolas Vanier).

W programie imprezy oprócz projekcji filmowych znalazły się też konkursy z nagrodami. Organizatorzy podkreślają, że w odpowiedziach na związane z Kinoteką pytania cenić będą kreatywność. W ramach Wielkiego Święta Kina można wygrać m.in. lot samolotem akrobatycznym, zaproszenia do kina, teatrów, restauracji, kursy językowe i zestawy perfum.

źródło; Kinoteka