Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Instytucje


LEK dla kultury - cykl szkoleń w Domu Kultury Zacisze
Z dobrą inicjatywą szkoleniową dla pracowników domów kultury Warszawy wystąpił Dom Kultury Zacisze .
Laboratorium Edukacji Kulturalnej to cykl szkoleń.LEK – to lek dla domów kultury. Lek na dobrą zmianę - mówi Bożenna Dydek, Dyrektor DK Zacisze.

Robocze spotkania pracowników kilku warszawskich domów kultury pozwalają na wymianę dobrych praktyk, refleksję porównawczą. Co jest dodatkową wartością, to również rozmowy kuluarowe, czas na zatrzymanie i przemyślenia. Wcześniej przechodzimy cykl szkoleń w swoich placówkach pozwalających na tzw. diagnozę wewnętrzną, określenie mocnych i słabych stron, a w końcu refleksję. Poprowadzeni przez świetnych szkoleniowców odkryjemy nasz ukryty, zapomniany, a może nie zauważony potencjał - dodaje dyrektor Dydek.

więcej: www.zacisze.waw.pl

Laboratorium Edukacji Kulturalnej, to dwuletni systemowy program dla dzielnicowych domów kultury zainicjowany przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej. Celem niniejszego modułu szkoleniowego jest stworzenie warunków umożliwiających rozwój dzielnicowych domów kultury poprzez wdrożenie systemu warsztatów i spotkań skierowanych do ich pracowników i otoczenia. Program ten został opracowany w odniesieniu do oczekiwań współczesnego społeczeństwa, w odpowiedzi na potrzeby sformułowane przez środowisko dzielnicowych domów kultury w ramach warsztatów konsultacyjnych.

Program warsztatów i spotkań szkoleniowych rozpocznie blok trzech szkoleń obowiązkowych dla pełnego zespołu każdego warszawskiego domu kultury, na który składają się: autodiagnoza, warsztat z komunikacji interpersonalnej i warsztat z planowania, określający wizję i kierunek rozwoju danego domu kultury. Szkolenia w DK Zacisze poprowadzi Maja Branka.

Następnie domy kultury rozpoczną pracę w ramach bloku czterech szkoleń obowiązkowych dla 5-osobowych zespołów reprezentujące domy kultury, które będą pracować łącznie, po cztery domy kultury w grupie. Tematyka szkoleniowa obejmie Wskaźniki jakościowe (prowadzący Karol Wittels), Budowanie koalicji (prowadząca Marta Lewandowska), Nowe technologie (prowadzący Kamil Śliwowski) i Rzecznictwo (prowadząca Maja Branka). Blok zajęć obowiązkowych zakończy indywidualna praca każdego z domów kultury na rzecz budowania wizerunku.

Terminy kolejnych warsztatów:
30, 31 marca 2016
25, 26 kwietnia 2016