Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Charytatywny Jarmark św. Jacka na Freta
Kiedy
15 sierpnia 2014 (piątek) - 17 sierpnia 2014
Gdzie
Kościół pw. św. Jacka (oo. Dominikanów), ul. Freta 10 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.jarmarkjacka.blogspot.com, www.stopociech.pl

Wydarzenia


Kolejny Jarmark św. Jacka już 15-17 sierpnia przy ul. Freta 10

Jarmark ma charakter charytatywny, głównym organizatorem jest Grupa Charytatywni Freta działająca przy kościele św. Jacka (oo. dominikanie).

Jarmark św. Jacka jest organizowanym już od ponad 10 lat wydarzeniem, przyciągającym wielu Warszawiaków. Całkowity dochód z tego przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na główny cel Grupy Charytatywni Freta – dożywianie dzieci.

Podczas Jarmarku św. Jacka plac przed kościołem oo. dominikanów zajmą stosika rękodzielnicze. Będzie można nabyć oryginalną biżuterię, ceramikę, książki z antykwariatu oraz wyroby domowej produkcji, a także kupić los charytatywnej fanterii. W uroczystość św. Jacka, 17 sierpnia Dominikanie na cześć swego patrona częstować będą pierogami wszystkich odwiedzających Jarmark gości.

Jarmarkowi św. Jacka już po raz trzeci będzie towarzyszyła Strefa Dziecka współorganizowana przez Fundację Sto Pociech. W dniach Jarmarku Fundacja będzie otwarta dla wszystkich gości w godz. 10-19. W sobotę 16 sierpnia odbędzie się tu szereg warsztatów dla najmłodszych, po godzinie 15.00 fundacją zawładną afrykańskie rytmy i spotkanie z wolontariuszami Fundacji Kasisi. W niedzielę – 17 sierpnia specjalny Dzień Średniowieczny. Ulicę Freta odwiedzą prawdziwi rycerze i poprowadzą warsztaty rycerskie dla najmłodszych. Motywem przewodnim będzie najnowsza książka Zofii Staneckiej „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu”.

Szczegółowy Program Strefy Dziecka Jarmarku św. Jacka:

PIĄTEK 15.08.2014 – kocyk na trawie
● Leżakowanie na trawie – Fundacja Sto Pociech otwarta dla wszystkich gości Jarmarku w godz. 10-19. Zapraszamy na spontaniczne pikniki, kawę na tarasie i orzeźwienie przy spryskiwaczu w ogrodzie. Możliwość zapoznania się działalnością Fundacji

SOBOTA 16.08.2014 – dzień artystyczny
● 11.00-14.00 warsztaty dla dzieci (5+) i rodziców organizowane przez Fundację Sto Pociech. Zapraszamy starszaków wraz z rodzicami do samodzielnego działania na stanowiskach artystycznych. Będziemy eksplorować pracownię charakteryzatora, aromaciarza, ilustratora książek, projektanta ogrodów i twórcy mozaiki. Sprawdzimy, czy kolory pachną, zmienimy się nie do poznania, wykonamy własną książeczkę w technice pop-up, ułożymy wielobarwne mozaiki i kwiatowe wzory. Warsztaty otwarte, realizowane w ramach cyklu „SZTUKA jak-to-zrobić. W pracowni artysty” , projekt współfinansowany przez Miasto st. Warszawę, Dzielnicę Śródmieście.

● 10.00-15.00 warsztaty ze sztuką organizowane przez wolontariuszy grupy Charytatywni Freta dla dzieci 3-5 lat. Akcja Farba: Zaułek impresjonistów, Maluj czym się da, Moc atrakcji z abstrakcji, Action painting. A także: Uwolnij emocje - zabawy ruchowe.

● 15.00-19.00 wieczór afrykański. W planach tworzenie budowli z piankowych klocków, wykonywanie kartek dla dzieci z sierocińca Kasisi, nauka języka nanya, interaktywne połączenie z Szymonem Hołownią prosto z Kasisi oraz wspólne oglądanie filmów z Afryki. Animacją dzieci zajmą się wolontariusze fundacji Kasisi.

NIEDZIELA 17.08.2014 – dzień średniowieczny

● 12.00 – pierwsze czytanie książki Zofii Staneckiej „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu”
● 12.45 – warsztaty plastyczne. Tworzenie postaci św. Wojciecha z różnych materiałów.
● 14.00 – drugie czytanie książki
● 14.45 – spotkanie z autorką Zofią Stanecką i opowieść o tym, jak powstawała książka
● 16.00 – trzecia edycja czytania
● 16.45 – lekcja rycerska prowadzona przez rycerzy z Wszechnicy Szermierczej.

W niedzielę, 17 sierpnia w kapitularzu kościoła św. Jacka odbędzie się także spotkanie „Szlakiem św. Jacka w Polsce i Europie” na temat podróżowania po śladach świętego. W ten dzień ojcowie dominikanie częstować będą pierogami własnego wyrobu o godz. 13.00, 16.30 i 19.00

Główny organizator Jarmarku św. Jacka, Grupa Charytatywni Freta działa od 2011 roku. Jej zadaniem jest pomoc ubogim, którzy zwracają się z prośbą do klasztorów dominikańskich w całej Polsce. Obecnie Grupa wspiera działalność charytatywną klasztorów przez organizowanie świetlic środowiskowych, fundowanie stypendiów, pomoc świąteczną. „Naszym największym dziełem jest jednak projekt dożywiania dzieci w szkołach – codziennie fundujemy szkolny obiad ponad 240 dzieciom z całej Polski” – mówi Marzena Korkosz, koordynatorka działań Grupy. Dla podopiecznych z Warszawy Grupa Charytatywni Freta organizuje także letni wypoczynek oraz stacjonarne ferie na Freta.

Szczegółowy program Jarmarku św. Jacka dostępny na stronie:
www.jarmarkjacka.blogspot.com
oraz na stronie Fundacji Sto Pociech:
www.stopociech.pl

Zapraszamy także do odwiedzania stron na Facebooku:
www.facebook.com/jarmarknafreta
www.facebook.com/CharytatywniFreta