Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Letni Przegląd Teatru Dramatycznego
Kiedy
9 lipca 2015 (czwartek) - 31 lipca 2015
Gdzie
Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy - Scena im. Gustawa Holoubka, Pl. Defilad 1 (Sceny w Pałacu Kultury, Scena na Woli; Scena Przodownik) (mapa)
zamknij
teatrdramatyczny.pl

Wydarzenia

1 2 3 4 5 ... 7

Nie mieliście czasu wpaść w sezonie do teatru? Przegapiliście premierę, na której Wam zależało? Ten przegląd jest dla Was. W lipcu macie szansę nadrobić zaległości.

Teatr Dramatyczny po raz trzeci gra intensywnie przez cały lipiec. Podczas Letniego Przeglądu, który już na stałe wpisał się w kalendarium letnich imprez kulturalnych stolicy, w dniach 9-31 lipca na scenach Teatru Dramatycznego będzie można zobaczyć aż 29 przedstawień.

Zobaczymy niemal wszystkie spektakle z repertuaru Teatru, w tym premiery sezonu 2014/2014 m.in. "Wszyscy moi synowie" Arthura Millera w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, "Bez wyjscia" w reżyserii Barbary Sass czy "Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" Iwana Wyrypajewa. Na scenie wieloobsadowe widowiska i kameralne spektakle aktorskie, obok klasyki dramatu, adaptacje wybitnej literatury i komedie. Nie zabraknie nowości - na Scenie na Woli premiera sztuki "Dziwny przypadek psa nocną porą" Simona Stephensa, a w Przodowniku z nowym programem wystąpi Kabaret na Koniec Świata.

Na afiszu także propozycje dla tych, którzy w teatrze szukają inteligentnej rozrywki. Zapewnią ja „Exterminator”, muzyczna komedia o grupie metalowców zmuszonych do grania na dożynkach, Kabaret na Koniec Świata z nowym programem i komedia Levina o miłości i sensie życia, czyli „Wzrusz moje serce”.

Na scenie aktorzy kilku pokoleń, między innymi: Agnieszka Warchulska, Katarzyna Herman, Małgorzata Rożniatowska, Agnieszka Wosińska, Martyna Kowalik, Władysław Kowalski, Adam Ferency, Witold Dębicki, Martyna Kowalik, Krzysztof Szczepaniak, Piotr Grabowski, Sławomir Grzymkowski, Leszek Lichota, Walemar Barwiński i Mariusz Drężek.

teatrdramatyczny.pl