Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Country Day w Regeneracji
Kiedy
28 maja 2015 (czwartek) g. 21:00
Gdzie
Klub Regeneracja, ul. Puławska 61 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
Country Day w Regeneracji
Country Day w Regeneracji

Występy zespołów Freeborn Brothers i Urban Pioneers to najważniejsze wydarzenia Country Day, organizowanego przez warszawski klub Regeneracja.

Chociaż oba zespoły odwołują się do dorobku muzyki country to jednak różnią się podejściem i interpretacją tego gatunku muzyki. Koncerty The Freeborn Brothers to połączenie szalonej muzyki ze zwariowanym teatrem i dziwacznym cyrkiem. Muzycy FBB konsekwentnie budują własne charakterystyczne brzmienie, które z łatwością można rozpoznać. Tej muzyce nie da się przypiąć łatki i wrzucić do jednej szuflady, gdyż jest tak różnorodna, że chwyta za serce zarówno fanów bluesa, country, rockandrolla czy punk rocka.

Zespół bezustannie koncertują po Europie. Tylko w 2014 roku wystąpili ponad 200 razy na scenach muzycznych w 14 krajach Europu, m.in. Muddy Roots Europe Festival, Country Charro Festival, Van Thom Weekender czy Tattoo Konwent Katowice. Wkrótce czeka go seria koncertów po Ameryce Południowej i USA. Do tej pory nagrali dwie płyty, pierwsza „Two Man Orchestra” nagrana w październiku 2013 oraz druga płyta „Gypsy Hobo Thash Grass” Oba albumy są bliskie korzeni country i folku, ale trudno wrzucić je do tego samego gatunku.

Zespół tworzą:
Niko Soszynski – banjo, perkusja, wokal
Mateusz Plesniak – akordeon, gitara, wokal
Krzysiek Pasieka – kontrabas, gitara, wokal

Urban Pioneers to z kolei tradycyjna mieszanka teksańskich skrzypiec i banjo prosto z Tennessee, wzbogacona o brzmienie kontrabasu i gitary. Wywodzący się z USA zespół, gra najprawdziwsze hillbilly, western swing, rockabilly a nawet nieco starych numerów w stylu gypsy.
W 2014 roku pojawił się ich pierwszy album, "Addicted to the Road", ale wraz z początkiem roku 2015 zespół ponownie pojawił się w studiu, aby pracować nad kolejną płytą. Zespół ma za sobą wielką trasę w 2014 roku, która objęła zarówno całe Stany Zjednoczone, jak i sporą część Europy (w sumie ponad 250 dni).

źródło: organizator


Multimedia