Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


2. Ogólnopolska Parada Seniorów i Piknik Pokoleń
Kiedy
20 czerwca 2015 (sobota) g. 12:00 - 19:00
Gdzie
Warszawa (Parada - Plac Konstytucji, Piknik - Zamek Ujazdowski)
zamknij
parada.zaczyn.org

Instytucje


Parada Seniorów to wydarzenie organizowane przez Fundację ZACZYN i legendarną, siedemdziesięciopięcioletnią DJ WIKĘ, to próba pokazania ogromnego potencjału społecznego rosnącej grupy 60, 70 czy 80+.

Seniorzy dziś stanowią grupę niemal dziesięciomilionową, a za kilka dekad co trzeci obywatel Polski będzie miał więcej niż 60 lat. Tymczasem wciąż brakuje spójnej polityki senioralnej. Osoby starsze są często wykluczone społecznie, a ich głos w debacie publicznej jest słabo słyszalny. O tym co ich boli, jak również o tym co czyni ich życie spełnionym, chcą opowiedzieć głośno poprzez optymistyczną, ale nie infantylną i naiwną, Paradę.

Dlatego kolorowy przemarsz przez centrum miasta wzbogacą bębniarze, dwie ruchome sceny muzyczne na londyńskich autobusach, szczudlarze, a także gwizdki, wuwuzele i inne sprzęty dzięki którym staną się WIDZIALNI i SŁYSZALNI. Po Paradzie odbędzie się kilkugodzinny Piknik na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Ekipę organizatorów Parady tworzy kilkadziesiąt osób w każdym wieku. Najstarsi mają ponad 80 lat, najmłodsi mniej niż 20. Wszyscy są aktywni społecznie, ciekawi świata, zdeterminowani by zabiegać o dobrą przyszłość oraz przeciwdziałać wykluczeniu.

Ambasadorami Parady są w tym roku: Aleksander Doba – sześćdziesięciosiedmiolatek, który opłynął świat i otrzymał tytuł Podróżnika Roku „National Geographic”; Dziarski Dziadek – czyli pan Antoni Huczyński, który pokazuje Polakom jak dbać o zdrowie mając sporo ponad 90 lat; Zofia Czerwińska – aktorka znana z kultowych ról w „Czterdziestolatku”, czy „Rejsie”; Stanisław Kowalczyk – 105-letni rekordzista świata w biegu seniorów na 100 metrów, Władysław Kozakiewicz – mistrz olimpijski, autor słynnego gestu na olimpiadzie w Moskwie.

Program:
12.00 - początek Parady na Placu Konstytucji
13.00 - 19.00 - Piknik przy Zamku Ujazdowskim
Szczegółowy program na stronie Organizatora.

źródło: Organizator