Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Koncert - Pendragon
Kiedy
10 października 2008 (piątek) g. 20:00
Gdzie
Progresja, ul. Kaliskiego 15a (mapa)
zamknij
Bilety
bilety 75 zł, w dniu koncertu 85 zł
Cena
75 zł - 85 zł
koncert zespołu Pendragon
koncert zespołu Pendragon

Pendragon na 7 koncertach w Polsce!

Legenda progresywnego rocka, jeden z najbardziej zasłużonych zespołów prog-rockowych, zawita do Polski w październiku na 7 klubowych koncertów! Formacja, która w tym roku obchodzi 30 lecie swojego istnienia ma na swoim koncie ponad 1.000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i przede wszystkim rzeszę oddanych fanów. Muzycy pojawią się w naszym kraju z nowym perkusistą - Scottem Highamem – oraz w nowym ostrzejszym repertuarze.

Twórczość Pendragona polecamy przede wszystkim miłośnikom Genesis, Marillion, Areny oraz IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce Pendragona przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich, dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość.

Zespół pojawi się w Polsce, w w ramach imponującej europejskiej trasy obejmującej 50 koncertów, podczas której formacja będzie promować krążek znany obecnie jeszcze pod roboczym tytułem „Pure”. Premiera najnowszego wydawnictwa planowana jest na sierpień tego roku. Jak zapowiada Nick Barrett, najnowszy album jest jednocześnie progresywny, ale również nie zabraknie na nim nowoczesnych brzmieniowych eksperymentów. Pierwsza szansa aby na żywo usłyszeć zarówno klasyczne, jak i zupełnie nowe kompozycje Pendragona już w październiku! Bilety pojawiły się w sprzedaży już 25 marca.

Płyta Pendragon – Pure

Ma ona obrazować problemy i ograniczenia związane z dorastaniem, a zarazem nawiązywać do konceptu krążka. Limitowana edycja albumu, wydana zostanie w formie książki - będzie zawierała DVD dokumentujące powstawanie albumu. Wersja specjalna krążka dostępna będzie tylko za pośrednictwem pendragon.mu oraz na koncertach. Muzycy udostępnili już na swoim profilu MySpace utwór „Eraserhead” pochodzący z tego wydawnictwa.
Kompozycja dostępna pod tym odnośnikiem:
http://www.myspace.com/toffrecords
Album można już zamówić na stronie oficjalnej stronie zespołu a jego premiera zapowiedziana jest na 1 października. Polscy fani będą mieli okazję aby zakupić ją właśnie na koncercie- przypominamy, że formacja Nicka Barretta wystąpi już w październiku na siedmiu koncertach w naszym kraju!

Więcej informacji na stronie:
www.metalmind.com.pl
Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel 032/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl , www.metalmind.com.pl
Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew 187), 032/253 77 60, shop@metalopolis.com.pl

Październikowa trasa obejmuje następujące koncerty:

7.10, Poznań, Piwnica 21, 20:00

8.10, Gdańsk, Parlament, 20:00

9.10, Bydgoszcz, Filharmonia, 19:00

10.10, Warszawa, Progresja, 20:00

11.10, Kraków, Rotunda, 20:00

12.10, Bielsko Biała, BCK, 19:00.

13.10, Katowice, Teatr Śląski, 17:00

źródło: organizator www.metalmind.com.pl