Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


"Konkret: Mieszkanie/Weź mnie na chatę" wideokonferencja z Williamem Menkingiem na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej
Kiedy
15 października 2015 (czwartek) g. 17:00
Gdzie
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55 (audytorium 101) (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
synchronicitywarsaw.blogspot.com/2015/09/konkret-mieszkanie-srdjan-jovanovc.html
srdjan_cover
srdjan_cover

KONKRET: MIESZKANIE / WEŹ MNIE NA CHATĘ.

Program:

czwartek, 15.10, 17:00, wstęp, wideokonferencja z Williamem Menkingiem

W czwartek o 17:00 połączymy się z Williamem Menkingiem, twórcą i wydawcą Architect’s Newspaper w Nowym Jorku. Jest on twórcą i kuratorem katalogów do wystaw architektonicznych w USA i Europie, w tym Archigram: Experimnental Architecture 1961-1974; Superstudio Life Without Objects; FRACOrleans: Experimental Architecture 1964-2000 i The Vienna Model on Viennese Housing: 2007-2012 for the Austrian Cultural Forum, New York City. William Menking to Ważny głos w obecnej dyskusji o mieszkalnictwie w Nowym Jorku.

Wykład prowadzony w języku angielskim.

Jak wyglądają nowe strategie ekonomiczne, technologiczne, projektowe mające na celu wzmocnienie tańszego budownictwa mieszkaniowego? Jaka może być rola architektury w tych badaniach? Podczas warsztatów będziemy badać proces powstawania nowych spółdzielni mieszkaniowych i roli, jaką pełni w nich architektura.

Zapraszamy studentów i absolwentów kierunków takich jak architektura, ekonomia, prawo, urzędników, aktywistów oraz wszystkich zainteresowanych kwestią budownictwa spółdzielczego do stworzenia interdyscyplinarnej grupy roboczej.
Zapisy przyjmujemy do 12.10.2015 (poniedziałek) pod adresem magda.grabowska@beczmiana.pl. Prosimy o napisanie kilku słów o sobie i informacji dlaczego temat warsztatów jest dla Państwa ważny w praktyce czy zainteresowaniach.

Wydarzenie odbywa się w ramach tegorocznej edycji cyklu SYNCHRONIZACJA, poświęconej konkretnym możliwościom wymyślania na nowo relacji na jakich oparta jest organizacja miast. Punkt wyjścia stanowią DZIURY W CAŁYM rozumiane jako dociekliwość i szukanie tych przestrzeni, które trwają na uboczu, pozostają nietknięte przez dynamikę miasta-przedsiębiorstwa. Nawiązanie do tytułu książki Krzysztofa Nawratka Dziury w całym. Wstęp do miejskich rewolucji (wyd. Krytyka Polityczna 2012) nie jest przypadkowe. Edycja pomyślana, jako krytyczny projekt analityczny, nakierowana jest na poszukiwanie KONKRETU, ujawnienie roli architektów, socjologów, polityków, miejskich aktywistów, urzędników oraz mieszkańców w realnym kreowaniu lepszej organizacji przestrzennej i jakości życia.

Synchronizacja edycja 2015 / Konkret realizowana jest dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Stołecznego Warszawa.

źródło: Organizator


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy