Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


"Konkret: Mieszkanie/Weź mnie na chatę": Warsztaty Srdjana Jovanovica Weissa i Jakuba Szczęsnego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej
Kiedy
17 października 2015 (sobota) g. 12:00 - 20:00
Gdzie
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55 (sala 111 i 112) (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
synchronicitywarsaw.blogspot.com/2015/09/konkret-mieszkanie-srdjan-jovanovc.html
srdjan_cover
srdjan_cover

Program:

Warsztaty Srdjana Jovanovica Weissa i Jakuba Szczęsnego

Warsztaty poprowadzą Srdjan Jovanowic Weiss, architekt i wykładowca kilku najlepszych uczelni amerykańskich, Jakub Szczęsny, autor pierwszego polskiego projektu włączonego do stałej kolekcji Muzeum Sztuki w Nowym Jorku, architekt Dariusz Hyc, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i Agata Twardoch z Politechniki Śląskiej, która przybliży aspekty prawne.

Ich celem będzie wstępne określenie potencjału powstawania nowych inicjatyw spółdzielczych i związanej z nimi architektury. Czy możemy uniknąć bycia ofiarami spekulacji? Czy jesteśmy w stanie współfinansować mieszkalnictwo wielorodzinne? Czy jesteśmy w stanie współfinansować wielorodzinne projekty budowlane? Jak może wyglądać architektura wielorodzinna nowych spółdzielni? Oto tematy, które otwierać będą drogę do dyskusji na temat możliwych scenariuszy rozwoju mieszkalnictwa w Warszawie, Nowym Jorku i nie tylko.

Wydarzenie odbywa się w ramach tegorocznej edycji cyklu SYNCHRONIZACJA, poświęconej konkretnym możliwościom wymyślania na nowo relacji na jakich oparta jest organizacja miast. Punkt wyjścia stanowią DZIURY W CAŁYM rozumiane jako dociekliwość i szukanie tych przestrzeni, które trwają na uboczu, pozostają nietknięte przez dynamikę miasta-przedsiębiorstwa. Nawiązanie do tytułu książki Krzysztofa Nawratka Dziury w całym. Wstęp do miejskich rewolucji (wyd. Krytyka Polityczna 2012) nie jest przypadkowe. Edycja pomyślana, jako krytyczny projekt analityczny, nakierowana jest na poszukiwanie KONKRETU, ujawnienie roli architektów, socjologów, polityków, miejskich aktywistów, urzędników oraz mieszkańców w realnym kreowaniu lepszej organizacji przestrzennej i jakości życia.

Synchronizacja edycja 2015 / Konkret realizowana jest dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Stołecznego Warszawa.

źródło: Organizator


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy