Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Noc Muzeów w Kamienicy Artystycznej przy Foksal 11
Kiedy
19 maja 2018 (sobota) g. 18:00
Gdzie
Kamienica Artystyczna, ul. Foksal 11 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny

Wydarzenia


Kamienica artystyczna przy Foksal 11 to adres, pod którym kryje się kilka organizacji i galerii. Zapraszają Centrum Myśli Jana Pawła II, Dom Kultury Śródmieście, Galeria Atelier i Galeria Propaganda.

***

Centrum Myśli Jana Pawła II
Instytucja Kultury m.st. Warszawy

Świętuj z nami urodziny Karola!

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza na obchody urodzin Karola Wojtyły! Centrum zabierze Gości w podróż śladami papieża Polaka i jednocześnie pokaże czym Centrum żyje na co dzień: festiwale Nowe Epifanie oraz Muzyka Wiary Muzyka Pokoju, niezwykłe spotkania i wystawy.

18.00 – 23.00 – Podróż śladami Jana Pawła II, wystawa Papież Wolności oraz wystawa Papież Dialogu; spotkania, zdjęcia z solenizantem, quiz, atrakcje dla dzieci, tajemnice rękopisów Karola Wojtyły i wiele innych
21.00 – Niezwykły koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II
21.30 – Tort urodzinowy!
22.00 – Film o górskich wędrówkach Karola Wojtyły

***

Dom Kultury Śródmieście

Program:
18.00 – 21.00
Występ grup improwizacyjnych współpracujących z Domem Kultury Śródmieście:

Teatr Pierwsze Słyszę
Jesteśmy grupą życiowych improwizatorów, próbujących reagować na zmieniające się okoliczności przyrody. Łączy nas wiele: każdy z nas jechał kiedyś autobusem, używał szczoteczki do zębów (do różnych celów) oraz widział kiedyś wiadomości w telewizji. Te kwestie spajają nas, tworząc unikalną kulturę bakterii. Bawimy się w improwizację trochę dlatego, że jest super rozwijająca i daje szerokie możliwości wyrazu, a trochę dlatego, że tak wyszło. Na naszym występie możecie liczyć na palcach lub kalkulatorach albo po prostu oglądać, ale możecie też... dołączyć! Sami nie wiemy nigdy, co się wydarzy i jak się potoczą zainspirowane przez Was sceny.

Teatr Jednej Chwili to swoisty paradoks: grupa regularnie ćwicząca tylko po to, aby finalnie na swoich występach wyjść na scenę: - bez scenariusza, - bez znajomości czasu i miejsca akcji spektaklu, - bez hamulców, które ograniczałyby fantazję aktorów. Takie właśnie jest Impro i taki jest Teatr Jednej Chwili.

Od 18.00
Możliwość wykonania ozdób na torbach materiałowych w technice découpage’u, a także przy użyciu farb. Warsztaty poprowadzone będą pod okiem artystki i instruktorki Anny Kubickiej

21.00 – 22.30
Przedstawienie dokonań grupy artystycznej DKŚ – Documentarium - prowadzonej przez Marka Pawłowskiego i Adama Zięcinę. W programie etiudy dokumentalne wykonane przez uczestników zajęć m.in.:
„Droga Weterana” w reżyserii Rafała Makolądry
„Cerkiew Prawosławna” w reżyserii Andrzej Gruszczyński
„Polacy – Warszawa” – praca zbiorowa uczestników
W programie również ekspozycja stała prac malarskich, graficznych, ceramicznych i fotograficznych wykonanych przez uczestników Domu Kultury Śródmieście.

***

Galeria Atelier

19:00 do 01:00.

OBRAZY RÓŻNE Teresy Starzec

PO MOJEMU Maryli Weiss

Wystawa prac artystów Fundacji Atelier

Wystawa prac uczniów Fundacji Atelier

Wystawa prac z kolekcji

Wystawa prac kostiumów i scenografii

Pokaz filmów animowanych

Otwarte zajęcia z rysunku i malarstwa

Warsztaty plastyczne dla dzieci

Oprowadzanie po wystawach

***

Galeria Propaganda

W ramach inicjatywy "Kamienica artystyczna" oraz tegorocznej edycji Nocy Muzeów galeria Propaganda zaprasza na wystawę:

Sztuka jest sztuką, a wszystko inne jest wszystkim innym


To zdanie napisał Ad Reinhard wybitny amerykański malarz. Dla nas stało się ono inspiracją i tytułem wystawy. Wydaje się, że to przede wszystkim rzeźby, obrazy i rysunki rozumiemy jako “wypowiedź” artysty. Ale przecież często mamy też do czynienia właśnie z werbalnymi wystąpieniami. Czasem są to długie manifesty, a czasem krótkie hasła. Dotyczą sztuki i życia, przyszłości i przeszłości, ale również spraw prostszych, mających jednak duże znaczenie dla samego autora. Zdarza się, że nawet stanowią równorzędną część twórczości, jak na przykład "Zdania napowietrzne" Ryszarda Grzyba, które można uznać za krótkie formy poetyckie. Galeria Propaganda zwróciła się do grona bliskich jej twórców, prosząc ich o wyrażenie jakiejś swojej istotnej myśli w formie słownej kompozycji umieszczonej później na podświetlanym kasetonie. W ten sposób zgromadziliśmy serię sentencji, które pokazane wraz z typowymi dla danego artysty pracami stają się jego słowną wizytówką.

źródło: Centrum Myśli Jana Pawła II