Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


4 Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na scenie"
Kiedy
12 lipca 2019 (piątek) - 14 lipca 2019
Gdzie
Warszawa (Teatr Rampa, Rynek Nowego Miasta)
zamknij
fundacjameritum.pl/4-miedzynarodowy-festiwal-ulicznych-teatrow-lalkowych-lalka-na-scenie-warszawa-2019/

W tym roku publiczność będzie miała okazję spotkać kolejnych znanych artystów teatru ulicznego. Martin Bridle i Su Eaton z brytyjskiego teatru Hand to Mouth Theatre zaprezentują swoje popisowe show Punch and Judy, które z pewnością rozbawi niejednego odbiorcę. Milla Risku poprzez spontaniczny dialog oraz sztuczki cyrkowe wypełnione muzyką, zainspiruje do improwizacji i zagwarantuje interakcję z publicznością. Christiaan Geris i Maria Janssen z Belgii w swoim oryginalnym i zabawnym spektaklu ożywią drewniane lalki, które zaczną poruszać się na dźwięk instrumentów takich jak flet i lira. Ivan Gontko zapewni publiczności muzyczną rozrywkę poprzez grę na katarynce oraz przedstawi swój ponadczasowy spektakl pt. „Herkules”, który nie tylko rozbawi publiczność, ale również wzruszy i skłoni do refleksji. A Hanna Kinder-Kiss z Teatru Baj poruszy publiczność spektaklem „Mamo”.
Festiwal odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Program co roku dopierany jest tak, aby język nie stanowił bariery w zrozumieniu treści przez publiczność i by przedstawienia były odpowiednie dla widzów w każdym wieku (dzieci i dorośli). To ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu.

Każda odsłona projektu to popisy sławnych marionetek i pacynek: Kasperle, Mr Punch, Pulcinella, Polichinelle, Gašparko, Jan Klaassen, Dom Roberto, Pietruszka, Vitéz László... Założeniem naszego projektu jest kultywowanie wielowiekowej obecności teatru lalki w przestrzeni miasta. "Lalka na scenie" ma zatrzymać przechodnia, by zamienić go w widza, świadka sztuki, uzmysłowić mu wartości i znaczenie prezentowanego europejskiego dziedzictwa kulturowego. Ożywienie drewnianych aktorów i pacynek, przeniesienie tysięcy widzów w świat dzieciństwa i marzeń - pobudza zmysły, a wszystko to z dużą dawką radości i magii.

źródło: organizator


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy