Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Spotkanie z artystką Magdaleną Ciemierkiewicz
Kiedy
18 września 2020 (piątek) g. 18:30 - 19:30
Gdzie
Fundacja Atelier, ul. Foksal 11 (mapa)
zamknij
Bilety
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: fundacja@atelier.org.pl lub 22 826 88 13, 22 826 95 89
http://www.atelier.org.pl/330
To wydarzenie jest częścią: Magdalena Ciemierkiewicz "kolaże (i nie)" - wystawa w Fundacji Atelier
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem Możliwy dojazd rowerem
fot. M.Ciemierkiewicz
fot. M.Ciemierkiewicz

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Ciemierkiewicz na wystawie "kolaże (i nie)", podczas którego artystka opowie o swojej twórczości.

Wystawa prezentuje szerokie spectrum zainteresowań artystki, tworzące postmodernistyczną mieszankę, w której współistnieją abstrakcja i figuracja, szarość, kolor, mrok, i światło,a także wszystko co pomiędzy nimi. Na wystawie będzie można obejrzeć także szkice, czy rysunki koncepcyjne, które znajdują rozwinięcie w poszukiwaniach artystki skupionych od kilku lat wokół form duchowości, konfliktu oraz współistnienia kultur i tradycji.

Magdalena Ciemierkiewicz ur. 1992 r. w Rzeszowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ukończyła studia z wyróżnieniem w pracowni prof. Andrzeja Rysińskiego w 2016 roku. Dwukrotna stypendystka Rektora ASP. Finalistka Konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa (2016). Absolwentka studiów podyplomowych Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk na specjalizacji Historia sztuki nowoczesnej (2020).

Fundacja Atelier prezentuje: pokolenie Y jest pierwszą z serii prezentacji artystów związanych z Fundacją Atelier organizowaną z okazji 30. rocznicy działalności Fundacji Atelier. Jesteśmy jedną z najstarszych warszawskich instytucji pozarządowych działających w obszarze edukacji kulturalnej. Wielu naszych uczniów skończyło studia artystyczne w Polsce lub za granicą, prezentują swój dorobek w kraju i na arenie międzynarodowej, aktywnie działają artystycznie i społecznie.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy