Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Kossak, Nowosielski, Łempicka na VI Aukcji Klasyków Współczesności
Kiedy
21 maja 2021 (piątek) g. 19:30 - 22:00
Gdzie
Art in House Dom Aukcyjny, Al. Jerozolimskie 107
zamknij
Bilety
wstęp wolny
https://artinhouse.pl/pl/aukcja/vi-aukcja-klasykow-wspolczesnosci/102

Informacja o wydarzeniu pochodzi od internautów.
Art in House
Art in House

Nadchodzący katalog VI Aukcji Klasyków Współczesności zapowiada się niezwykle intrygująco – zobaczycie w nim m.in. serigrafię „Young Lady With Gloves” Tamary Łempickiej z certyfikatem wnuczki artystki; napoleońską scenę Jerzego Kossaka; charakterystyczne „Dzienniki” Włodzimierza Pawlaka, surrealistyczną kompozycję Tomasza Sętowskiego oraz wiele innych znakomitych prac. Aukcja będzie miała miejsce już 21 maja o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House (Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa). Licytacja możliwa osobiście, online, telefonicznie oraz poprzez zostawienie limitu.
Kim są tytułowi Klasycy Współczesności? Są to artyści tworzący w wieku XX oraz XXI, o ugruntowanej pozycji w świecie sztuki – niektórzy należący wręcz do jej kanonu, znani z publikacji o sztuce oraz przestrzeni muzealnych. Druga grupa „klasyków” to z kolei twórcy nawiązujący do warsztatu oraz stylu dawnych mistrzów, powołujący się na ich spuściznę poprzez odpowiednie środki formalne. Wszystkie aukcyjne nazwiska łączy wysoki poziom techniczny oraz artystyczny prac.
W katalogu zobaczą Państwo pejzaże w duchu École de Paris (Henryk Epstein) oraz Komitetu Paryskiego (Jan Cybis); akademicką scenkę z syrenami Michała Feliksa Wygrzywalskiego; klasyczne kompozycje Jerzego Kossaka i Waleriana Krycińskiego; erotyczny rysunek Mai Berezowskiej; abstrakcyjne płótno Jana Dobkowskiego; akwarelę Józefa Wilkonia i wiele innych prac artystów zapisanych na kartach polskiej historii sztuki.
Wśród „klasycznie” malujących znaleźli się Tomasz Kostecki i jego kompozycja w stylu art deco, Jan Dubrowin i scenka salonowa z belle époque, Joanna Sierko-Filipowska i anioł gubiący pantofelek, Andras Gyorfi i surrealistyczny Don Kichot czy Halina Tymusz z sentymentalnym portretem dziecięcym.
Wszystkie prace będzie można zobaczyć na żywo w siedzibie Art in House (Al. Jerozolimskie 107, Warszawa) od 17 maja do dnia aukcji w godzinach 9:00 – 18:00.
Cały katalog aukcyjny, regulamin aukcji oraz instrukcję licytacji znajdą Państwo na stronie domu aukcyjnego.

Zapraszamy!
VI Aukcja Klasyków Współczesności
21 maja 2021, 19:30
Art in House Dom Aukcyjny
Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa