Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Hulaj dusza, piekła nie ma! III Aukcja Sacrum Profanum w Art in House
Kiedy
18 czerwca 2021 (piątek) g. 19:30 - 23:00
Gdzie
Art in House Dom Aukcyjny, Al. Jerozolimskie 107
zamknij
Bilety
wstęp wolny

Informacja o wydarzeniu pochodzi od internautów.
Art in House
Art in House

Już 18 czerwca o 19:30 zapraszamy Was do udziału w III Aukcji Sacrum Profanum w Domu Aukcyjnym Art in House (Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa). Obiekty z czerwcowego katalogu łączy motyw religijny, który nasi artyści potraktowali z pełną swobodą twórczą: znajdziecie w nim prace tradycyjne (a czasem ortodoksyjne), surrealistyczne, sentymentalne czy z większą i mniejszą dozą ironii. Czy papież chodzi na grzyby? Jak wyglądał zapomniany zbawiciel? Co stanie się ze Świątynią Opatrzności po katastrofie? Wszystko rozstrzygnie się w aukcyjny wieczór.
Tradycyjne ujęcie duchowości zobaczycie na wzruszającej pracy Jana Dubrowina, ikonie Ewy Jaworskiej, Ewy Michalskiej i Wacława Sporskiego, portrecie Madonny Mikołaja Maleszy czy akwareli z katedrą w Kolonii autorstwa Adama Papkego. Oniryzm i sentymentalizm to z kolei cechy dzieł Aleksandra Yasina, Malwiny de Brade, Adama Kołakowskiego, Grzegorza Kufla, Katarzyny Słowiańskiej-Kucz, Agnieszki Korczak-Ostrowskiej, Daniela Gromackiego, Anny Oleszkiewicz, Grzegorza Waltera czy Lili Fijałkowskiej.
Ironiczny komentarz dostrzeżemy w nietypowej kompozycji Edwarda Dwurnika, przedstawiającej Chrystusa w parku; uczcie Jacka Lipowczana; watykańskim portrecie Adama Kachnego; symbolicznej pracy Izabeli Sak; wizerunku zakonnicy Artura Borkowskiego; kubistycznym ukrzyżowaniu autorstwa Roberta Jadczaka. „Ciemną stronę mocy” zaprezentuje z kolei Andras Gyorfi, Konrad Kucz, Piotr Kamieniarz, Andrzej Masianis oraz Patryk Adach.
Dla miłośników rzeźb przygotowaliśmy aż 10 propozycji: postacie anielskie Tomasza Koclęgi, Marty Wasilczyk, Magdaleny Karłowicz i Zbigniewa Jarockiego; relikwię Tomasza Górnickiego, współczesną Marię Magdalenę Wojciecha Jarockiego, pielgrzymów Arka Szweda, dziewiętnastowiecznego Św. Mikołaja oraz dwie pełne ekspresji drewniane piety.
Wszystkie prace z katalogu III Aukcji Sacrum Profanum będzie można oglądać w siedzibie Art in House od 14 czerwca do dnia aukcji w godzinach 9:00-18:00.
Katalog, regulamin oraz szczegółową instrukcję licytacji znajdziecie na stronie domu aukcyjnego.

Zapraszamy!
III Aukcja Sacrum Profanum
18 czerwca 2021, 19:30 (piątek)
Art in House Dom Aukcyjny
Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa