Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Pokaz filmów Eytana Foxa
Kiedy
19 czerwca 2010 (sobota) g. 17:00
Gdzie
Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.teatrdramatyczny.pl
Eytan Fox
Eytan Fox

Eytan Fox jest jednym z najbardziej popularnych współczesnych izraelskich reżyserów. W swoich filmach pokazuje, jak w Izraelu polityka przenika życie osobiste, jak nie da się oderwać jej od codzienności. W filmach Foxa bohaterowie borykają się z problemami z akceptacją, wyznaczaniem granic i zrozumieniem siebie nawzajem oraz z trudną miłością. Eytan Fox jest także przez niektórych uważany za ikonę nowego kina gejowskiego. Jego filmy są zarówno polityczne, jak i emocjonalne.
Pokaz filmów Eytana Foxa towarzyszy spektaklowi Korporacji Teatralnej i Teatru Dramatycznego "Bańka mydlana" w ramach projektu MŁODA SCENA, którego premiera odbyła się 16 maja 2010 roku.

godz. 17.00 - "Spacer po wodzie" (Lalekhet Al HaMayim, 2004)
"Spacer po wodzie" jest historią o Eyalu, agencie Mossadu, który ma misję odnalezienia i zabicia byłego nazistowskiego oficera. Udając przewodnika, zaprzyjaźnia się ze swoim wnukiem Axelem. Podczas wspólnej podróży Axel zmienia światopogląd Eyala.

godz. 19:00 "Yossi & Jagger" (Yossi Ve Jager, 2002)
"Yossi & Jagger" jest opowieścią o zakazanej miłości. Wojsko, tak przecież istotne w życiu młodych Izraelczyków, nie pozwala na związki homoseksualne. Yossi i Jagger muszą ukrywać miłość do siebie. Jak potoczą się ich losy? Czy zakazy zatrzymają ich uczucie?

godz. 20:20 "Bańka mydlana" (HaBuah, 2006)
"Bańka mydlana" to historia trójki przyjaciół, młodych mieszkańców Tel Awiwu. Noam, Alon i Ahal próbują żyć w oderwaniu od realnej polityki, tworzyć odrębną rzeczywistość w świecie pogrążonym w permanentnym konflikcie cywilizacyjnym. Pojawienie się w życiu Noama i jego przyjaciół - Ashrafa, młodego Palestyńczyka, gwałtownie zderza i splata ze sobą dwa światy, które za wszelką cenę próbowali rozdzielić: świat polityki i świat prywatny.

źródło: materiał nadesłany


Multimedia


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy