Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Warsaw Electronic Festival 2010
Kiedy
16 czerwca 2010 (środa) - 19 czerwca 2010 g. 20:00
Gdzie
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (a także Obiekt Znaleziony, Zaklęte Rewiry, Galeria 2.0, Kino Iluzjon) (mapa)
zamknij
Bilety
obowiązuje darmowa rejestracja na część imprez na stronie wef.pl, tydzień przed Festiwalem
wef.pl
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem Możliwy dojazd rowerem
WEF
WEF

W warszawskiej Zachęcie, Obiekcie Znalezionym, Zaklętych Rewirach i Galerii 2.0 rusza machina Festiwalowa Warsaw Electronic Festival.
Wszystko w duchu innowacji, kultury nowych mediów, inspiracji technologią. Od instalacji multimedialnych po muzykę i obraz, przez warsztaty, aż po dobrą elektroniczną imprezę.

Zagrają wykonawcy z Chin, Japonii, UK, USA i oczywiście z Polski - łącznie ponad 40 artystów.

Wszystko rozpocznie się w Zachęcie. Festiwal zainauguruje występ Laptopowej Orkiestry liczącej dwunastu wykonawców, którzy grają synchronicznie na scenie wraz Vjami. Będzie to swoisty hołd złożony Chopinowi w formie elektronicznej, z okazji obchodzonego właśnie Roku tego światowej sławy kompozytora. 

Role poszczególnych sekcji zostały rozdzielone między muzyków, generowany dźwięk posiadać będzie swoją strukturę i rytm. Jak zawsze w takich przypadkach, ostateczna forma zależeć będzie od atmosfery chwili, klimatu budowanego przez artystów wideo oraz od samej publiczności. Podczas inauguracji Festiwalu zaprezentowany zostanie także projekt Gold Plated Face.


Wszystkie działania Festiwalu są bezpłatne, mogą wymagać rejestracji na stronie wef.pl na tydzień przed Festiwalem.
Dotyczy to zwłaszcza koncertów gwiazd: Testuya Hori, ISAN czy Zen Lu.

W tym roku zadowoleni będą zarówno miłośnicy słodkich i przyjaznych dźwięków elektronicznych, jak zwolennicy muzyki tanecznej i eksperymentalnej.
Wystąpi między innymi brytyjski duet ISAN, który tworzą Robin Saville oraz Antony Ryan. Podczas tego koncertu ISAN będzie promował swoją najnowszą płytę pt "Glow in the Dark Safari Set". Na scenie zagości wielokulturowy chińsko-polski eksperyment ChoP i elektroakustyczny projekt Japończyka Tetsuya Horiego. Usłyszeć będzie można również rodzimy IDM znanych polskich twórców Pleq i Liquid Molly, quadro-ambient w wykonaniu Gold Plated Face oraz eksperymentalną muzykę folkowo-elektroakustyczną - KR39. Nie zabraknie także premierowych instalacji Przemka Moskala w ramach inicjatywy UPGRADE!, warsztatów i działań VJskich najlepszych polskich VJów. W ciągu dnia imprezy odbywać się będą na głównej scenie w Sali Kinowej Zachęty, a wieczorami i nocą scena festiwalowa przeniesie się do Obiektu Znalezionego. Tam przy rytmach Capitana Commodore, Guiddo, Liquid Molly, Minoo i wielu innych, zabawa będzie trwała do samego rana. Natomiast w Kinie Iluzjon będzie szansa na zapoznanie się z twórczością debiutantów sceny WEF jak również gwiazd festiwalu. 

Wszystkie wydarzenia festiwalowe będą wizualnie wspierane przez VJów z kolektywu MicroKino.

Warsaw Electronic Festival (WEF) to jeden z najstarszych polskich festiwali, który prezentuje nowoczesną scenę elektroniczną i eksperymentalną, a także multimedia i Vjing. WEF organizowany jest co roku przez Fundację Sztuka i Technologia oraz Zachętę Narodową Galerię Sztuki.

Warsaw Electronic Festival
WEF na MySpace

źródło: www.wef.pl