Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Babu Król - koncert w ramach festiwalu re:wizje_sztuki 6
Kiedy
7 grudnia 2012 (piątek) g. 23:15
Gdzie
Sztuki & Sztuczki, ul. Szpitalna 8a (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.rewizjewarszawa.pl
To wydarzenie jest częścią: Inwazja Sztuki Niezależnej re:wizje_sztuki 6
re:wizje_sztuki 6
re:wizje_sztuki 6

Z materiałów organizatora:

"Babu Król to zespół składający się z dwóch muzyków na co dzień znanych jako Bajzel i Budyń. Na co dzień razem muzykujących w ramach zespołu Pogodno.

Bajzel to człowiek orkiestra. Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany w Polsce i nie tylko. Coroczny zdobywca Yacha za nietuzinkowe teledyski. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Tym razem w duecie. Tym razem oddając szacunek Edwardowi Stachurze. Wydobyli jego wiersze spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek migracji i poszukiwań. Budyń w niecodziennej odsłonie, bo jako saksofonista."


Zobacz spot promujący re:wizje_sztuki 6


Źródło: www.rewizjewarszawa.pl


******************************************


Re:wizje to festiwal warszawskiej sztuki niezależnej – największy tego typu w Polsce. To interdyscyplinarne wydarzenie prezentuje praktycznie wszystkie dziedziny sztuki – muzykę, teatr, taniec, film, fotografię, sztuki wizualne.

Re:wizje poruszyły warszawskie środowisko kultury niezależnej i stanowiły pierwszą kompleksową prezentację jego dorobku. Pierwszy raz festiwal zaskoczył wszystkich, nikt nie zdawał sobie dotąd sprawy, jak wiele dzieje się poza obiegiem oficjalnych instytucji kultury. Re:wizje eksplorują niezmierzone dotąd pokłady kreatywności. Stawiają w światłach jupiterów to, co do tej pory ukryte, poszukują nowych wartości i nowych artystów, inspirującego szaleństwa i pasji w sztuce miejskiej. Jest to wydarzenie budujące świadomość potencjału twórczego tkwiącego w naszym mieście. Warszawska sztuka niezależna jest interesująca i profesjonalna. Festiwal pokazuje jej różnorodność i przyczynia się do jej dalszego rozwoju i promocji.


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy