Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Otwarte Wtorki z NuPlays, ale w sobotę: Namy / Alternative / V8 / Alkozioło – koncert w Progresji
Kiedy
9 lutego 2013 (sobota) g. 18:00
Gdzie
Progresja, ul. Kaliskiego 15a (mapa)
zamknij
Bilety
7 zł (studenci WAT - wstęp wolny)
protest.neo.pl/?event=otwarty-wtorek-z-nuplays-ale-w-sobote-namy-alternative-v8
Otwarty Wtorek z NuPlays, 09.02.2013 - plakat
Otwarty Wtorek z NuPlays, 09.02.2013 - plakat

Z materiałów Organizatora:

”Otwarte Wtorki przez cały luty będą odbywały się również w soboty!!!

W sobotę, 9 lutego, w warszawskiej Progresji odbędzie się piąty koncert młodych zespołów w ramach konkursu Otwarte Wtorki z NuPlays. Tym razem na scenie pojawią się: Namy, Alternative, V8 i Alkozioło.

Namy
Skład zespołu Namy wyklarował się w maju 2012r. Założycielami była trójka przyjaciół - Amelia Borkowska (voc) Krzysztof Narożański (git/piano) oraz Paweł Kochański (drums). W maju po długich poszukiwaniach do zespołu dołączył Rafał Bachul (bass). Muzykę jaką grają określają jako Rock Alternatywny. 7 grudnia 2012 wydali pierwszą epkę, zawierającą 5 utworów. 3 z nich nagrane zostały w studiu "Hot Rod Studio" i wyprodukowane przez Tomka Martyniaka, natomiast pozostałe 2 nagrali własnymi siłami w domu.

Alternative
Pochodzą z małego miasteczka - Sierpc (120km od stolicy). Swój początek datują na wrzesień 2010 roku. Na początku był to coverowy band, założony dla zabicia wszechobecnej nudy. Dopiero po kilku miesiącach postanowili się wziąć poważniej za tworzenie własnych kompozycji. Grają muzykę plasującą się w szeroko pojętym klimacie rockowym. Zespół składa się z młodzieży w wieku 16-18 lat.

V8
Zespół został założony pod koniec 2011 w Warszawie. Trzech muzyków, trzy osobowości, trzy temperamenty, jedna wizja energetycznego grania, jeden cel stworzenia muzyki, której sami chcieli by na co dzień słuchać. Po prawie roku intensywnych prób powstaje pierwszy materiał, finalnie nagrany pod czujnym okiem Winicjusza Chrósta. Nagrań dokonano na przesłonie lipca i sierpnia 2012 na tzw. "100" by odwzorować jak najwierniej uczucia każdego z muzyków, oraz oddać hołd kapelom, które nagrywały w latach 60-70. bez możliwości powtórek w nieskończoność. Efekt to cztery kompozycje, które już 12-10-12 zostały wydane na pierwszym EP zespołu zatytułowanym "Lost".

Alkozioło
Zespół powstał pod koniec 2010 r. Na początku tego roku ustabilizował skład, który tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem muzycznym zdobytym w takich zespołach jak: Release, Shahid, Venflon, The Clowns, War Within, Mad Mama, Joker, so?, Toothpick, Brainstorm, Castle Light, Thor-t, PolokiBand. Przygotowywana obecnie debiutancka płyta - columna vertebralis - to dziesięć różnorodnych rockowych kręgów, które związało życie - historie osobiste przeplatają się z przemyśleniami na temat otaczającego świata, a pobieżność z próbą głębszej eksploracji. W utworach słychać wyraźny wpływ muzyki z lat 90tych.

**********

Otwarte Wtorki z NuPlays

Cykl koncertowy ”Otwarte Wtorki z NuPlays”, to nowy konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Składa się z czterech etapów, w wyniku których wyłonione zostaną dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, wytypowany przez jury, wygra profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja, drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą. Im więcej znajomych i fanów zespołu przyjdzie na koncert, tym większa szansa na wygraną nagrody publiczności! Reakcja fanów pod sceną będzie również brana pod uwagę przy ocenie jury.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays – nowej platformy internetowej z muzyką pochodzącą zarówno od dużych wytwórni, jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu ”Otwarte Wtorki z NuPlays”, serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.

Więcej informacji o konkursie ”Otwarte Wtorki z NuPlays” znaleźć można na blogu NuPlays oraz na stronie Progresji.”


Źródło: organizator