Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


„Giełda dla Warszawy” - koncert Les Tambours du Bronx i Lecha Janerki
Kiedy
17 sierpnia 2013 (sobota) g. 18:00
Gdzie
Warszawa (na Dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego przy Rondzie Charlesa de Gaulle’a)
zamknij
źródło fot: http://institutfrancais.pl/culture/pl/2013/07/24/koncert-tambours-du-bronx-w-warszawie/
źródło fot: http://institutfrancais.pl/culture/pl/2013/07/24/koncert-tambours-du-bronx-w-warszawie/

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zaprasza do udziału w otwartym koncercie znakomitego francuskiego zespołu „Les Tambours du Bronx” i Lecha Janerki, legendy polskiej muzyki rockowej, kompozytora i autora tekstów.

Z udziałem obu znakomitych wykonawców odbędzie się spektakularne widowisko artystyczne będące połączeniem muzyki, obrazu i światła, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Będzie to niezapomniane, wyjątkowe wydarzenie muzyczne i kulturalne, które poprzez wspólną zabawę przybliży jednocześnie jego uczestnikom rynek kapitałowy i instytucje będące Partnerami wydarzenia.
Koncert to pierwsze z cyklu działań GPW i innych podmiotów rynku kapitałowego na rzecz Warszawy i jej mieszkańców pod hasłem „Kapitalna Warszawa”.

Do udziału w imprezie zapraszamy nie tylko sympatyków Giełdy – inwestorów, partnerów, przedstawicieli instytucji rynku kapitałowego oraz media, ale przede wszystkim – zgodnie z otwartą formułą imprezy - mieszkańców Warszawy, turystów licznie odwiedzających miasto, fanów obu zespołów i wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wyjątkowym koncercie i świetnej zabawie.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Ambasador Francji i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Lech Janerka
Wydarzenie rozpocznie się koncertem Lecha Janerki – legendy polskiej muzyki rockowej, kompozytora, basisty i autora tekstów. Lech Janerka jest również twórcą muzyki filmowej. Jego koncerty to wyjątkowa gratka dla fanów muzyki. Tym bardziej cieszymy się, że przyjął nasze zaproszenie i zagra dla Warszawy 17 sierpnia !
Link (slajd – Lech Janerka)

Les Tambours du Bronx
17 muzyków na scenie, nieokiełznana energia i dziki rytm wybijany na przemysłowych beczkach, to właśnie oni – „Les Tambours du Bronx”. Unikatowe połączenie muzyki mechanicznej, sampli i wokalu, podbite rytmem bębnów wykonanych z metalowych beczek, sprawia, że każdy ich koncert jest żywiołowym, show! Ich pierwszy występ, 25 lat temu, miał być jednocześnie jedynym. Jednak niespotykane dotychczas wykorzystanie poprodukcyjnych produktów jako instrumentów muzycznych i przyjęcie publiczności, sprawiły, że ten jedyny raz, powtarzany jest regularnie od 25 lat!