Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Stołeczne "Wianki nad Wisłą" 2014
Kiedy
21 czerwca 2014 (sobota)
Gdzie
Podzamcze (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
www.estrada.com.pl

21 czerwca odbędzie się 19. edycja Wianków nad Wisłą, największego ogólnodostępnego, plenerowego wydarzenia w Warszawie. Dotychczas najważniejszym elementem warszawskiej Nocy Świętojańskiej była muzyka i wieczorne koncerty.Tym razem Stołeczna Estrada, organizator wydarzenia, przygotowała całodzienny program rodzinny, na który zaprasza już od wczesnych godziny popołudniowych.. Oprócz dziennych atrakcji związanych z Piknikiem Świętojańskim, zwolenników koncertów na żywo ucieszą występy zespołów Hey, Dżem, Łąki Łan oraz brytyjskiego zespołu Razorlight

Dzięki nowej formule przygotowanej przez Stołeczną Estradę świętowanie najkrótszej nocy w roku trwać będzie przez cały dzień, wieczór, aż do północy. Aktywności przy Multimedialnym Parku Fontann to część planu Andrzeja Matusiaka, dyrektora Stołecznej Estrady, którego celem jest pobudzenie życia kulturalnego poprzez realizację działań artystycznych, animacyjnych i rozrywkowych na warszawskiej Skarpie na Podzamczu.

Z okazji Wianków w tym miejscu zorganizowany zostanie Piknik Świętojański XXI wieku. Tradycja połączy się tu z nowoczesnością, stare obyczaje zostaną przetworzone dzięki współczesnym pomysłom młodych artystów. Oprócz zabaw świętojańskich z wiankiem w tle, będzie można m.in. podróżować po Wiśle tradycyjnymi łodziami i obserwować loty balonów.

Wieczorem, od godz. 21.00 na plenerowej scenie przy ulicy Sanguszki wystąpią:
Hey - jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych w Polsce z charyzmatyczną Kasią Nosowską na czele.
Dżem - legenda polskiej sceny bluesowej.
Łąki Łan – zespół złożony z sześciu niezwykłych smakoszy pyłku i nektaru kwiatowego grających połączenie muzyki punk oraz funk.

Parę godzin później na scenę wejdzie Razorlight, gwiazda zagraniczna, która jeszcze bardziej rozgrzeje publiczność na Podzamczu, a o północy jak zwykle zachwyci nas najpiękniejszy w Polsce pokaz świętojański nad Wisłą, wyreżyserowane widowisko pirotechniczne z towarzyszeniem muzyki.

Wianki nad Wisłą co roku przyciągają ponad 100 000 uczestników. Wszystkie wydarzenia w ramach imprezy są darmowe.

Wkrótce więcej informacji na: www.estrada.com.pl


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy